Uniformos

Uniformos galite įsigyti UAB „Elva“. Tel.: 8 699 68470, 8 650 32367, el. parduotuvė https://elva.lt

Uniformos galite įsigyti UAB „Monovita“. Tel.: 8 602 81445, adresas: S. Dariaus ir S. Girėno g. 2A, el. parduotuvė www.uniformusiuvimas.lt

MOKINIŲ UNIFORMOS DĖVĖJIMO TVARKOS APRAŠAS

Integruota lietuvių kalbos pamoka su ugdymu karjerai 3 b klasėje

Lapkričio 30 dieną, Dainavos progimnazijos 3 b klasėje vyko integruota lietuvių kalbos pamoka su ugdymu karjerai. 3 b klasės mokytoja Vita Gardžiulytė pradėjo pamoką apie poetę Violetą Palčinskaitę, mokiniams aiškino, kas yra autobiografija, trečiokai skaitė mylimos poetės biografijos ištraukas. Karjeros specialistė pratęsė pamoką klausimu: „Poetas – tai profesija ar gyvenimo būdas? – Pašaukimas“. Vieniems mokiniams atrodė, kad poetas, tai profesija, kitiems, kad tai pašaukimas. Visi kartu aiškinomės, kas gi ta poezija ir poetas, rašytojas. Mokiniai sužinojo kas yra poetas, rašytojas, kad dažnai šie žmonės dirba žurnalistais, redaktoriais, vertėjais, kuria scenarijus, pjeses ir t.t. Trečiokai sužinojo, kad kuriantys žmonės yra tokie pat mylintys ir kenčiantys, dirbantys įprastus darbus kaip ir visi, tik apdovanoti gilesne kūrybine įžvalga.

Skaityti daugiau: Integruota lietuvių kalbos pamoka su ugdymu karjerai 3 b klasėje

UNESCO ASPnet moksleivių pilietinė akcija prieš miškų kirtimą

Paskutinę rudens dieną Dainavos progimnazijos mokiniai dalyvavo UNESCO ASPnet moksleivių pilietinėje akcijoje dėl miškų išsaugojimo. Akcija moksleiviai siekė atkreipti dėmesį į miškų kirtimo problemą Lietuvoje.
Šių metų sanitariniai kirtimai paveikė saugomus miškus, EB svarbos buveines ir Natura 2000 teritorijas, sukeliant nerimą dėl aplinkos apsaugos. Lietuva, užima antrą vietą tiekiant medieną IKEA tinklui pasaulyje, o tai kelia klausimą dėl tvarumo ir atsakingo miškų naudojimo.
Moksleiviai pasisakydami prieš plynuosius kirtimus organizavo viešą protesto akciją. Svarbiausias reikalavimas – nedelsiant sustabdyti plynuosius kirtimus saugomuose miškuose.

Skaityti daugiau: UNESCO ASPnet moksleivių pilietinė akcija prieš miškų kirtimą

Šaulių naktis

Dainavos būrio jaunieji šauliai turi tradiciją paminėti Lietuvos kariuomenės dieną „Šaulių naktimi“ mokykloje. Ne išimtis buvo ir ši lapkričio 23-ioji. Penktadienio pavakare 46 (rekordinis skaičius) Dainavos būrio jaunieji šauliai atvyko „nakvynei“ į mokyklą prisiminti ką mokame ir išmokti, ko dar nemokame. Pradžioje mokėmės užmegzti radijo ryšį (mokėmės NATO abėcėlę ir kaip dirbti su racijomis?). Mokymus pravedė Alytaus I-osios Šaulių rinktinės šaulys E. Čečėta. Po to praktiškai prisiminėme rikiuotės pratimus.

Skaityti daugiau: Šaulių naktis

Dalyvavome „Dzūkų Pitch‘e 2023“

Lapkričio 24 d. gausus Alytaus miesto mokyklų mokinių ir mokytojų būrys vykome į Veisiejų seniūnijoje esantį Verslo ir svetingumo profesinės karjeros centro pietų Lietuvos filialą. Čia, į Dzūkijos regiono verslo idėjų konkursą „Dzūkų Pitch‘ą 2023“, susirinko net 31 mokinių komanda iš viso Dzūkijos regiono. Mūsų mokyklos 8c klasės mokinės: Rūta Jonė Lynykaitė, Agota Biekšaitė ir Goda Jurkonytė, sukūrusios komandą „Dainavos dūzgės“, pristatė verslo idėją „Vaškinės drobelės“. Iš štai komisija paskelbė 7 komandas, kurioms atiteko „Dzūkų Pitch‘o 2023“ nominacijos ir statulėlės. Jonei, Agotai ir Godai buvo įteikta Tvariausio produkto statulėlė. Sveikiname ir džiaugiamės šiuo pasiekimu.
Taip pat dėkojame visiems mokytojams prisidėjusiems prie šios verslo idėjos atsiradimo ir įgyvendinimo.

IT mokytoja Virginija Vaikšnorienė

Skaityti daugiau: Dalyvavome „Dzūkų Pitch‘e 2023“

Skaitmeninis verslumas

Nuo rugsėjo mėn. dalyvaujame praktinio verslumo ugdymo, stiprinant skaitmenines kompetencijas programoje. Programą inicijuoja Lietuvos verslo inovacijų, verslumo ir eksporto skatinimo partneris Inovacijų Agentūra, o įgyvendina Vedliai, mokytojų ir vaikų skaitmeninio raštingumo vedliai, ir Lietuvos Junior Achievement, jaunimo verslumo ugdymo ekspertai. Dalyvauta nuotoliniuose mokymuose, vyko integruotos skaitmeninio verslumo, IT ir anglų kalbos pamokos, sukurtos net penkios mokinių komandos, kurios įregistruos mokomąsias bendroves, ir sėkmingai artėjame prie finišo: verslo idėjų pristatymo renginio Expo Litexpo. Lapkričio 21 d. dalyvauta interaktyvių verslo modelių pažinimo pamokoje, kurią pravedė technologijų multiinstrumentalistas Jonas Lekevičius ir Vedlių vedlė Monika Katkutė-Gelžinė. Nuotolinės pamokos pabaigoje vyko Kahoot viktorina.

Mokytojos: Virginija Vaikšnorienė ir Alina Kunigiškienė

Skaityti daugiau: Skaitmeninis verslumas