Kviečiame nuo 2018 m. rugsėjo 1-osios mokytis būsimus penktokus

Alytaus Dainavos pagrindinė mokykla (buvusi 5-oji vidurinė) kviečia nuo 2018 m. rugsėjo 1-osios mokytis būsimus penktokus. Balandžio 4 d. 9.00 val. kviečiame Jus ir Jūsų sūnų/dukrą į mūsų mokykloje organizuojamą Būsimo penktoko dieną. Registruotis galima mokyklos svetainėje iki kovo 19 d.
Kuo įdomi ir gera mūsų mokykla? Čia puoselėjamos gilios matematikos mokymo tradicijos. Ypač didelis užsienio kalbų pasirinkimas (anglų k., vokiečių k./ prancūzų k./ rusų k.). Vykdomas dalyko ir užsienio kalbų integruotas mokymas. Kvalifikuoti ir profesionalūs mokytojai užtikrina ugdymo kokybę, todėl mūsų mokyklos mokiniai išsiskiria aukštais akademiniais pasiekimais gimnazijose. Turininga ir įdomi popamokinė veikla, aktyvi mokinių savivalda. Gerai įrengta ugdymo aplinka. Valgykloje sveikas ir skanus maistas. Mokiniai dėvi uniformas. Saugi mokyklos aplinka, šalia nėra judrių gatvių, prekybos centrų.
Patyčios mūsų mokykloje netoleruojamos. Veikia aktyvių tėvų klubas, vyksta tėvystės įgūdžių tobulinimo programa.
Tikimės, kad pasirinksite mūsų mokyklą.
Detalesnės informacijos teirautis tel. 8 315 73135 (pavaduotojai ugdymui).
Čia rasite vaizdo medžiagą apie mokyklą: https://www.youtube.com/watch?v=JdZvd2CWZM

    Registracija į Būsimo penktoko dieną    

 

Grotažo darbelių paroda

Mokyklos bibliotekoje veikia 3 a klasės mokinių Meno studijos grotažo darbelių paroda žiemos tema. Tai netradicinė grafikos piešimo technika, kurios rezultatas nuspėjamas, tačiau savitas ir išskirtinis. Būrelyje kurdami mokiniai ne tik mokėsi naujos technikos, bet galėjo ir išreikšti savo vidinį pasaulį, lavino vaizduotę, mokėsi ieškoti kūrybiškų sprendimų, atsipalaidavo, pasinėrė į savo savasties gelmes. Taip pat įgijo teigiamų emocijų, pasitikėjimo savimi, stiprino savivoką, lavino kalbinę raišką, ugdė kūrybinius procesus. Visus maloniai kviečiame apsilankyti parodoje.

Mokytoja Daiva Grudzinskienė

Šaulių naktis mokykloje

Vasario 2-3 dienomis mūsų mokykloje vyko jau tradicine tampanti „Šaulių naktis mokykloje“. Renginyje dalyvavo 21 jaunasis šaulys. Gaila, kad dėl ligų negalėjo dalyvauti dar daugiau jaunųjų šaulių.
Renginys prasidėjo nuo įsikūrimo mokyklos aktų salėje. Vėliau vyko rikiuotės pratybos aktų salėje ir topografija 25 kabinete. Šiuos užsiėmimus vedė buvę mūsų mokyklos mokiniai D. Darameičikas ir M. Baranauskas.
Vėliau vyko naujų narių krikštynos, o nuo 20.30 val. prasidėjo sportinės varžybos. Stalo teniso varžybose 1-ą vietą užėmė Adrijus (8a kl.), 2-ąją - Augustas (8a kl.), 3-iąją - Benita (7a kl.) . Smiginio varžybose geriausiai sekėsi Mantui (8a kl.), Mykolui (7a kl.) ir Benediktui (6b kl.). Geriausiai baudas metė Adrijus (8a kl.), Karolis (6b kl.). Trečias liko Justas (7a kl.). Daugiausiai prisitraukimų atliko Augustas (8a kl.), Justas (7a kl.) ir Audvydas (8a kl.). Komandinėse varžybose nugalėjo tinklinio rinktinė, kurią sudarė: Gabrielė (7b kl), Adrijus (8a kl.), Mykolas (7a kl.), Karolina (7b kl.) ir Audvydas (8a kl.). Kvadrato varžybose nugalėjo komanda, kurioje žaidė Augustas (8a kl.), Mykolas (7a kl.), Mantas (8a kl.) ir Benediktas (6b kl.). Varžybų prizininkai buvo apdovanoti.
Po varžybų žiūrėjome karinį filmą „Diunkerkas“, klausėme karinių ir patriotinių dainų. Vakarą vainikavo diskoteka. Naktį miegojome mažai. Rytą atsikėlėme, susitvarkėme aplinką ir pavargę, bet patenkinti išskubėjome namo.

Skaityti daugiau: Šaulių naktis mokykloje

Dainavos pagrindinės mokyklos bendruomenei įteiktas apdovanojimas už įkvepiančią istoriją

Vasario 1 d. Martyno Mažvydo bibliotekoje Dainavos pagrindinės mokyklos bendruomenei buvo įteiktas apdovanojimas už įdomiai, intriguojančiai, jautriai parašytą, pamokančią ir įkvepiančią istoriją tema „Tautinis drabužis mano šeimos ir bendruomenės“. Tai buvo Etninės kultūros globos tarybos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės organizuotas konkursas. Mes didžiuojamės, kad visa bendruomenė susivienijo, puošėsi tautiniu kostiumu, mokytojai juo vilkėdami vedė pamokas, o po to visi kartu parašė istoriją, kuri parodė, kad tautinis rūbas yra giliausių prasmių, prisiminimų, išgyvenimų kupinas simbolis, padedantis kurti tautos, kartų ir šeimos bendrystę, sudarantis galimybę „iššokti“ iš kasdienybės ir pasijusti šventiškai, suteikiantis mūsų šventėms iškilmingumo ir orumo

Pradinių klasių mokytojų metodinės grupės pirmininkė Beata Šadurskienė

Skaityti daugiau: Dainavos pagrindinės mokyklos bendruomenei įteiktas apdovanojimas už įkvepiančią istoriją

Alytaus Dainavos pagrindinė - projekto „Erasmus+in schools“ partnerė

Alytaus Dainavos pagrindinė mokykla tapo projekto „Erasmus+in schools“ („Erasmus+ mokyklose“) partnere. Švietimo mainų paramos fondas - šio projekto rėmėjai. Organizatoriai-Erasmus Student Network (ESN ) Lithuania organizacija.
Pagrindiniai projekto tikslai yra skatinti bendradarbiavimą tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų ir bendrojo ugdymo institucijų pietryčių Lietuvos regione, didinti mokinių ir mokytojų toleranciją bei tarpkultūrinį žmogaus teisių ir lyčių lygybės supratimą, prisidėti prie daugiakalbystės ir pilietiškumo ugdymo, skleisti žinią apie „Erasmus+“ mainų programą, studijų ir gyvenimo užsienyje galimybes ir patirti, plėtoti mokinių ir mokytojų tarpkultūrinę kompetenciją ir kt.
Įvyko jau du susitikimai. Pirmą kartą susitikome gruodžio 15 d. Visi susipažinome, mums buvo pristatyta Erazmus+ programa, ESN organizacija, buvo kalbama apie baimes, sunkumus kitose šalyse. Mūsų mokiniai rašė apie savo siekius, savo svajonių profesiją. Neapsieita ir be žaidimų: žaidėme susikaupimą ir bendruomeniškumą ugdantį žaidimą.Visą laiką bendravome tik angliškai. Visiems buvo smagu.
Antrojo susitikimo metu, kuris įvyko sausio 23 d., buvo kalbėta apie mainų galimybes ne tik studentams, bet ir mokiniams. Taip pat buvo pristatyta Jungtinė Karalystė. Studentas iš Indijos dalinosi savo Erasmus+ praktikos Maltoje įspūdžiais. Baigėme savo susitikimą žaidimu. Vėl buvo smagu girdėti žmones iš įvairių šalių, kalbančius angliškai, ir sužinoti naujų dalykų.

Alina Kunigiškienė

Skaityti daugiau: Alytaus Dainavos pagrindinė - projekto „Erasmus+in schools“ partnerė

TĖVYSTĖS ĮGŪDŽIŲ TOBULINIMO PROGRAMA

DAINAVOS PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE TĖVYSTĖS ĮGŪDŽIŲ TOBULINIMO PROGRAMĄ BAIGĖ PIRMOJI LAIDA. RENKAMA NAUJA GRUPĖ
Prasidėjus naujiems metams užbaigtų darbų krepšelyje puikuojasi pirmosios mokymų tėvams grupės atsiliepimai. Dainavos pagrindinėje mokykloje spalio – gruodžio mėnesiais vyko tėvystės įgūdžių tobulinimo kursai pagal programą „Sistemingas efektyvių vaiko auklėjimo įgūdžių lavinimas (STEP)“. Tai Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centre akredituota pirmoji programa Lietuvoje, kurios efektyvumas pagrįstas moksliniais tyrimais. 2017 metų rudenį visoje Lietuvoje vyko septyniasdešimt šešios STEP programos grupės.
Alytaus Dainavos pagrindinėje mokykloje grupės dalyviai nuo spalio iki gruodžio mėnesio susitikdavo vieną kartą per savaitę. Iš viso įvyko devyni susitikimai. Jų metu buvo analizuojamos temos, kaip geriau suprasti vaiką, atpažinti tiek jo, tiek savo jausmus, atpažinti netinkamo elgesio tikslus, įvertinti problemos sprendimo galimybes ir daug kitų naudingų temų.
Užsiėmimų pabaigoje dalyviai nenorėjo išsiskirstyti, o paprašyti apibendrinti, kaip pasikeitė jų santykis su vaiku, teigė: „bendravimas tapo glaudesnis, ramesnis, aiškesnis, atsirado tarpusavio bendradarbiavimas”, „pradėjome daugiau ir ramiai bendrauti, kartais bendravimas net atviresnis”, „santykiai tapo šiltesni, artimesni, šeimoje padaugėjo juoko”, „daugiau pagarbos, mažiau barnių. Vaikai tapo geranoriškesni”. Viena dalyvė programą netgi aprašė eilėmis. Būsimoms grupėms dalyviai palinkėjo: „Ateikite ir tikrai nepasigailėsite”.
Šiais metais, renkama nauja tėvų grupė. Mokymų pradžia planuojama 2018 metų vasario 28 d. Susidomėjusieji registruotis kviečiami čia: https://docs.google.com/forms/d/1p7TLT7RXojprtHMq57l5osiAiMrN72wKLvbW7vL2Txk/edit

Jurgita Čečėtienė

Skaityti daugiau: TĖVYSTĖS ĮGŪDŽIŲ TOBULINIMO PROGRAMA

Kalėdų belaukiant

3 a klasės mokiniams mokytoja Daiva Grudzinskienė per keturias Advento savaites stengėsi perteikti religinių švenčių svarbą, atskleisti tikrąją šv. Kalėdų prasmę. Mokytoja stengėsi išugdyti kūrybinius gebėjimus, estetinį skonį puošiant klasę, kuri buvo išpuošta vaikų darbeliais. Mokiniai gamino kalėdines eglutes, vainikus kartu su tėveliais, mokėsi kultūringo elgesio, pagarbos dirbant grupėse. Tokiu būdu galėjo pasijusti svarbiais nariais, stiprino pasitikėjimą savimi ir kitais, patyrė džiaugsmo, pripažinimo jausmą.
Intensyvų mėnesio pasiruošimą vainikavo kalėdinė šventė. Susirinkę tėveliai galėjo ne tik stebėti vaidinimą „Pasiklydusios pasakos“ , bet ir tapti spektaklio dalimi – patiems žiūrovams reikėjo įminti mįslę ir išsiaiškinti, kokie tai buvo pasakų veikėjai. O kur dar gausybė talentingų mokinių, kurie svečiams demonstravo savo muzikinius sugebėjimus, kartu šoko kalėdinį „Flashmob“ šokį.
Paskutinė šių 2017 metų mokslo diena trečiokams buvo kiek kitokia. Mokiniai į klasę atsinešė įvairių loginių stalo žaidimų, mokė vieni kitus žaisti, įtraukė į veiklą ir savo mokytoją. Taip pat nepamiršo ir Kalėdinio pašto- dalijosi sveikinimais, linkėjo gražių, jaukių, šiltų švenčių ir gerų metų.

Skaityti daugiau: Kalėdų belaukiant

Gerumo diena Dainavos pagrindinėje mokykloje

Gruodžio 22 - oji mūsų mokyklos 5–8 klasių mokiniams buvo neeilinė diena. Artėjant gražiausioms metų šventėms, ši diena paskelbta Gerumo diena ir praleista itin kūrybingai.
Pirmiausia 5–8 klasių mokiniai, dirbantys mokytojai, klasių auklėtojai rinkosi į aktų salę, kur vyko Muzikos mokyklos paruoštas klasikinės muzikos koncertas „Tylos rytas.“ Koncertą vedė Gražina Noreikienė, Muzikos mokyklos kanklių vyresnioji mokytoja. Muzikinius kūrinius atliko mūsų mokyklos mokiniai.
Po koncerto aktų salėje vyko Kalėdiniai skaitymai. Mokiniai ir mokytojai skaitė Č. Dikenso kūrinio „Kalėdų giesmė“ ištraukas. Vėliau mokiniai kartu su savo auklėtojais susirinkę klasėse žiūrėjo filmą „Kalėdų giesmė“.
Gerumo dieną klasėse taip pat veikė Kalėdinės dirbtuvėlės, kuriose mokiniai rašė atvirlaiškius. Mokiniai kūrė atvirukus ir juose rašė sveikinimus bendraamžiams iš Vilniaus Balsių progimnazijos.
Vėliau klasėse dar vyko žiburėliai ir kitos smagios veiklos.

Skaityti daugiau: Gerumo diena Dainavos pagrindinėje mokykloje

Atvira vokiečių kalbos pamoka „Vaivorykštė žiemą“

Gruodžio 19 d. vyko atvira vokiečių kalbos pamoka „Vaivorykštė žiemą“, kurios metu septintos klasės mokiniai atliko bandymą. Pamokos metu buvo tobulinamos jų skaitymo, rašymo, kalbėjimo bei bendradarbiavimo kompetencijos. Mokiniai, gavę vokišką instrukciją, turėjo atlikti bandymą. Septintokai dirbo labai susikaupę, analizavo tekstą ir kruopščiai darė tai, kas buvo parašyta. Po bandymo mokiniai pristatė savo darbo procesą, atsakinėjo į mokytojos klausimus ir įvertino šią netradicinę pamoką. Džiugu, kad tokia veikla septintokams patiko, todėl ateityje vyks daugiau pamokų, kuriose vokiečių kalba bus instrumentas, padedantis mokytis kitų dalykų ir leidžiantis patirti integruotą pažinimo džiaugsmą.

Vokiečių kalbos mokytoja Jurgita Kamandulienė

Skaityti daugiau: Atvira vokiečių kalbos pamoka „Vaivorykštė žiemą“

Dainavos pagrindinėje mokykloje gruodžio pradžioje duris atvėrė „Kino klubas“

Projektas pasirašytas su Lietuvos kino centru, kuris bendradarbiaudamas su kino sektoriumi Lietuvoje, partneriais Jungtinėje Karalystėje ir su mokyklomis Latvijoje bei Gruzijoje, atveria plačias galimybes mokiniams nemokamai ir legaliai peržiūrėti daugybę Lietuvos ir pasaulio režisierių kūrinių. Pagrindinis tikslas - skatinti kino raštingumą, suteikti galimybes perkelti ugdymą į kitokias erdves ir pasiūlyti jaunuoliams turiningo laisvalaikio praleidimo būdų.
Kino filmams skiriama milijardai eurų. Šios lėšos grįžta puikiais kūriniais, pasakojančiais įvairiausias žmonių istorijas. Jis atveria galimybę suprasti savo pačių kultūrinę tapatybę, o tuo pačiu ir ką reiškia būti europiečiu bei pasaulio piliečiu. Filmai paliečia įvairiausias gyvenimo temas.
Kino klube mokiniai semiasi kitokios kultūrinės patirties, tobulėja, be to, leidžia laiką neformalioje aplinkoje, laisvai bendrauja, diskutuoja, mokosi drąsiai išsakyti nuomonę jiems patiems aktualia tema. Projekto „Kino klubai“ filmai praplečia kultūrinį akiratį, lavina vaizduotę ir atmintį, padeda įtvirtinti dalykinių pamokų metu įgytas žinias. Filmų aptarimai palengvina bendravimą tam tikromis sudėtingomis temomis, leidžia prie mokinio minčių prieiti labai arti, klostosi nauji, kitu turiniu pripildyti santykiai su mokiniais. Be to, mokykla turi galimybę pasiūlyti dar vieną įdomią neformalią veiklą, kuri skatina darnų mokyklos bendruomeniškumą.

Skaityti daugiau: Dainavos pagrindinėje mokykloje gruodžio pradžioje duris atvėrė „Kino klubas“

Pradinukų „Gerumo diena“

Gruodžio 20-ąją mūsų pradinukams vyko nepamokinė veikla, kuri pavadinta „Gerumo diena“. Pirmiausiai visi vaikai džiugiai nusiteikę, pasipuošę nykštukų, snieguolių, pasakų personažų kaukėmis sugužėjo į aktų salę. Čia juos pasitiko ir pasveikino mokyklos direktorė Edita Matulevičienė. Ji visiems padėkojo už aktyvų dalyvavimą įvairiuose renginiuose, už atsakingą mokymąsi, pastangas būti mandagiems ir geriems, už pradinių klasių mokinių ir jų tėvelių surengtą parodėlę „Ledo gėlės“, kuri visą gruodį puošia mokyklos erdves. Po to mokiniai stebėjo teatro „Avilys“ šventinį muzikinį spektaklį „Kaip Snieginukas spalvų ieškojo“, kurio metu nusikėlė į pasakų pasaulį, į baltą, spindinį, stebuklingą kalėdinį mišką. Aktyviai įsitraukę į vaidinimo veiksmą, vaikai padėjo Snieginukui surinkti spalvas ir jomis išgražinti ledo gėlę. Po spektaklio 1-2 klasių mokiniai susitiko su visų pasaulio vaikų mylimu ir nekantriai laukiamu Kalėdų Seneliu. Prieš išdalindamas dovanėles senelis su vaikais šoko, dainavo, žaidė žaidimus, smagiai bendravo.
3-4 klasių mokiniai tarpusavyje keitėsi dovanėlėmis. Vėliau klasėse mokiniai gamino darbelius, kalėdinius atvirukus draugams, žaisdami ir atlikdami įdomias užduotis mokėsi dalintis gerumu, suprasti ir vertinti draugiškumą.

Pradinių klasių mokytojų metodinės grupės pirmininkė Beata Šadurskienė

Skaityti daugiau: Pradinukų „Gerumo diena“

Daugiau straipsnių...

 1. 5b klasės edukacinė išvyka
 2. LELIUMOJ KONKURSAS AKKC 2017
 3. Sveikiname kompiuterinio piešinio konkurso nugalėtojus
 4. Dalyvavome etnografinėje popietėje „Duonos šventė“
 5. Tarptautinis informatikos ir informatinio mąstymo konkursas BEBRAS 2017
 6. Saugaus elgesio vandenyje praktiniai mokymai
 7. Anoniminė psichologo pagalba
 8. Išvyka į parodą „MOKYKLA 2017“
 9. Svečiuose Alytaus Jaunimo darbo centro vyriausioji specialistė
 10. Tarptautinė matematikos olimpiada Kings
 11. Ketvirtokai AB „Snaigė“ įmonėje
 12. Vaikų ir jaunimo etnokultūrinis festivalis „Kartu smagu“
 13. Mokykloje - Vaikų universiteto pamokos
 14. Rytas su Selemonu Paltanavičiumi
 15. Dalyvavome konkurse „Sveikuolių sveikuoliai 2017“
 16. Antrokų susitikimas su rašytoja Renata Šerelyte
 17. Susitikimas su poete Daiva Čepauskaite
 18. Alytaus miesto mokinių kvadrato varžybose – antroji vieta
 19. Opera „Penki Merės stebuklai“
 20. Antrokų išvyka į Kauno muzikinį teatrą
 21. Mokyklos mokytojų delegacija aplankė Vilniaus Balsių progimnaziją
 22. Mokyklos diena Dainavos pagrindinėje mokykloje
 23. Edukacinė 7-okų išvyka
 24. Ketvirtokų ekskursija į Trakus
 25. Darželinukų viešnagė mokykloje
 26. Paroda „Rudens kraitė“
 27. VOKIEČIŲ KALBOS SAVAITĖ ALYTAUS DAINAVOS PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE
 28. Antrokų apsilankymas saugaus eismo klasėje
 29. Mokykloje nušvito Draugystės Saulė
 30. Netradicinė pasaulio pažinimo pamoka saugaus eismo klasėje
 31. Svečiuose magijos teatras „DiArchy“
 32. Mokytojo dieną drabužius iškeitė į tautinius kostiumus
 33. Paminėjome Europos kalbų dieną
 34. Kelionė į Ventės ragą
 35. Aštuntokai – #SWITCH!KAUNAS dalyviai
 36. MATEMATIKA VOKIŠKAI ALYTAUS DAINAVOS PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE
 37. TĖVELIŲ DĖMESIUI!
 38. Renginys piliakalnių metams paminėti
 39. Trečiokų išvyka į Vilnių
 40. Žaidėme ir mokėmės anglų kalbos būrelyje
 41. Visuotinė atvirų durų diena tėvų darbovietėse „Šok į tėvų klumpes“
 42. Nuotaikingas trečiokų spektaklis
 43. Išvyka į Anykščius
 44. Penktokų spektakliukas pirmokams
 45. O kai aš pas močiutę buvau...
 46. Matematikos diena
 47. Šventė „Aš ir mano šeima“
 48. Pradinukų lyga
 49. KALBŲ KENGŪRA
 50. PRADĖTAS NAUJAS DAINAVOS PAGRINDINĖS MOKYKLOS PROJEKTAS „ALYTUS-KEMBRIDŽAS“