Integruotos pamokos

Lapkričio 9 dieną 4a klasės mokiniams pamokos vyko netradiciškai. Vyko integruota pasaulio pažinimo ir dailės pamokos. Pasaulio pažinimo pamoką vedė geografijos mokytoja Loreta Žvirblienė, o mokytoja Daiva Grudzinskienė – dailės pamoką. Pamokos tema buvo „Žemynai ir vandenynai“. Šios pamokos tikslas – plačiau susipažinti su pasaulio žemynais ir vandenynais.
Mokiniams geografijos mokytoja pristatė daug įdomios informacijos, pateikė pavyzdžių, demonstravo skaidres, rodė žemėlapyje esančius vandenynus, žemynus. Aktyviai įsitraukė į veiklą ir mokiniai. Panaudojo savo turimas žinias, diskutavo, pateikė klausimų. Mokiniai mokėsi skirti sausumos dalis (kalnus, kalvas ir lygumas) ir vandenynų dalis (jūras), parodė jas žemėlapyje, atsakė į mokytojos pateiktus klausimus.
Po to darbas vyko grupėse įgyvendinant dailės projektą „Žemynai ir vandenynai“. Per dailės pamoką mokiniai savo namuose surinktą medžiagą apie žemynus ir vandenynus komponavo, klijavo popieriaus lape. Darbus pristatė draugams, pasakojo. Integruota pamoka skatino mokinių asmeninį tobulėjimą, plėtė jų akiratį, ugdė meninius gebėjimus, lavino mokymąsi kartu. Sėkmingą darbą lėmė bendri interesai, geranoriškumas, tolerancija, tikėjimas sėkme ir, svarbiausia, – vaikų smalsumas.

Mokytojos Daiva Grudzinskienė ir Loreta Žvirblienė.

Skaityti daugiau: Integruotos pamokos

Pyragų diena

„Išsipildymo akcijos“ įkvėpta graži iniciatyva „Pyragų diena“ Dainavoje virto visa „Pyragų savaite“. Renginį atidarė direktorė pati iškepusi grūdų duoną. Šią dieną duona, padėta ant lietuviško lininio rankšluosčio, buvo kaip svetingumo ir gebėjimo dalintis simbolis, kaip kvietimas aukoti tiems, kuriems labiausiai reikia mūsų paramos. Šviežia duonelė buvo ragaujama su moliūgų cukatais. Po simbolinio atidarymo visą savaitę šurmuliavo skanumynų turgeliai ir istorijos: kas kepė, kaip pavyko, kiek pardavė, kiek pakeliui suvalgė. Esame labai dėkingi visomsdarbščioms rankoms, paruošusioms gardėsius ir dosniems pirkėjams.
Surinktas lėšas paaukosime sergančių vaikų paramos projektui „Išsipildymo akcija 2018“.

Eglė Lynykienė

Skaityti daugiau: Pyragų diena

Projekto „Global Education Goes Local“ mokymai

Spalio 30 d. progimnazijoje vyko projekto „Global Education Goes Local“ mokymai. Juose dalyvavo ne tik mokytojai, administracija, bet ir penkios mokyklos mokinės. Užsiėmimų metu susipažinome su Darnaus vystymo tikslais 2030 (DVT), ypatingą dėmesį skyrėme DVT #12 „Darniam vartojimui“. Pradžioje susipažinome: žaidėme žaidimą ieškodami trijų draugų, kurie savo varduose turi tas pačias raides. Paskui pildėme lapus, vyko darbas grupėse, diskusijos, kūrėme daiktui reklamą. Mokymų vedantieji pristatė kultūros apraiškas, kurios padėtų atkreipti visuomenės dėmesį į darnų vartojimą, papasakojo apie etinius informavimo aspektus, išvardino etikos principus, naudojant vaizdinę medžiagą ir žinutes globaliame švietime ir padėjo mokyklai pasiruošti tolimesnėms projekto veikloms.

Informacinių technologijų mokytoja metodininkė Virginija Vaikšnorienė

Skaityti daugiau: Projekto „Global Education Goes Local“ mokymai

Mes visi esam atsakingi už tuos, kurie paaukojo gyvybes už laisvę

Prisimenant ir pagerbiant buvusio mokinio, kario–savanorio Artūro Sakalausko, atminimą kiekvienais metais spalio mėnesį Alytaus Dainavos progimnazijoje vyksta renginiai.
2018 metai nėra eiliniai metai. Jei Artūras būtų gyvas, jis spalio 26 dieną švęstų savo 55–ąjį gimtadienį. Minint Artūro gimimo dieną mokykloje atidaryta paroda „Aš – Artūras Sakalauskas“. Surengta viktorina 7–8 klasių mokiniams, į kurią pakvietėme Piliakalnio progimnazijos mokinius. Mokiniai smagiai rinkosi į mokyklos istorijos muziejų, kuriame apžiūrėjo ekspozicijas, skirtas A. Sakalauskui. Istorijos mokytojai Dariaus Navalinskas ir Svetlana Rudalevičienė pakvietė mokinius pradėti viktoriną. Mokiniai pademonstravo puikias istorijos žinias.

Skaityti daugiau: Mes visi esam atsakingi už tuos, kurie paaukojo gyvybes už laisvę

Mokyklos diena

Spalio 26 d. Alytaus Dainavos progimnazijoje vyko tikra gimtadienio šventė. Mokyklos gimtadienis ir finišuojantis projektas „Vaikų literatūros sūpynės“ susipynė į vieną gražią dieną. Pradinukai aktyviai įsitraukė į Personažų karnavalą ir kaip tikri gimtadienio dalyviai traukė akį savo margais kostiumais. Gimtadienio dovana mokyklai – pasaka. Pirmokai ir antrokai klasėse vaidino pasirinktas pasakas, jas iliustravo. Žiūrėjo ar klausė pasirinktų pasakų video ar audio įrašus. 3–4 kl. mokiniai rengė užklasinio skaitymo pristatymus „Mano mėgstamiausia knyga ar pasaka“, literatūrines ir mįslių viktorinas. 3–4 klasių mokiniai dalyvavo Milošo Macoureko pasakos „Apie išėjusius pasivaikščioti makaronus“ interaktyviame spektaklyje, kurį dovanojo AJC teatro studijos „Skrajokliai“ aktoriai bei vadovai Ieva Ivanauskaitė ir Jonas Gaižauskas.

Skaityti daugiau: Mokyklos diena

Edukaciniame spektaklyje „Peliuko pasakų dirbtuvėlė“

Spalio 25 d. mūsų mokyklos 1–2 klasių mokiniai lankėsi miesto lėlių teatre „Aitvaras“ ir dalyvavo Kauno valstybinio lėlių teatro edukaciniame spektaklyje „Peliuko pasakų dirbtuvėlė“, kuris buvo finansuojamas iš kultūros paso paslaugų lėšų. Pagrindinis spektaklio personažas – padūkėlis Peliukas supažindino vaikus su lėlių spektaklio gimimo procesu bei kūrybine komanda – autoriumi, režisieriumi, dailininku, kompozitoriumi, lėlių ir dekoracijų kūrėjais. Mokiniai šiame spektaklyje dalyvavo kūrybiniame procese, kartu su aktoriais ir personažais kūrė pasaką.
Dėkojame spektaklio autorei ir režisierei Gintarei Radvilavičiūtei, aktorėms Elenai Žekienei ir Audronei Grėbliauskienei už perteiktas žinias ir galimybę vaikams pabūti aktoriais. Tai spektaklis, kurį su malonumu žiūrėjo ne tik vaikai, bet ir jų mamytės bei mokytojos.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Beata Šadurskienė

Skaityti daugiau: Edukaciniame spektaklyje „Peliuko pasakų dirbtuvėlė“

Pirmoji pažintis su mokykla

Spalio 23 d. ir 25 d. Dainavos progimnazijoje lankėsi „Saulutės“ ir „Pasakos“ darželių priešmokyklinių grupių auklėtiniai ir jų auklėtojos. Juos pasitiko 4 a ir 4 b klasių mokiniai ir mokytojos Daiva Grudzinskienė ir Gitana Baranauskienė. Vaikučius šiltai priėmė mokyklos direktorė Edita Matulevičienė. Trumpai papasakojo apie mokyklos gyvenimą, juose dirbančius žmones. Svečiai grožėjosi „Rudens kraitės“ parodėlės darbeliais. Skanavo mokyklines bandeles. Aktų salėje klausėsi ketvirtokų koncerto.
Lankėsi bibliotekoje, bėgiojo sporto salėje. Mažieji išbandė mokyklinius suolus, piešė, bendravo, rašė ant lentos kreida savo vardus. Po malonaus pasibuvimo kartu, priešmokyklinukai laimingi ir kupini naujų įspūdžių iškeliavo į darželius.

Pradinių klasių mokytojos metodininkės Daiva Grudzinskienė ir Gitana Baranauskienė

Skaityti daugiau: Pirmoji pažintis su mokykla

Svečiuose teatriukas „Smagumėlis“

Penktadienį, spalio 19 d., mūsų mokykloje svečiavosi teatriukas „Smagumėlis“ su spektakliu pradinukams „Mergaitė Doli ir besotė liga“. Šis spektaklis buvo ne tik pramoga, bet kartu paskatino vaikus susimąstyti, kaip patyčios gali įtakoti visų mūsų gyvenimą. Vaikai buvo mokomi nesityčioti iš kitų, suprasti, kad paprasčiausias atsiprašymas gali padėti pasijausti geriau. Taip pat vaikai sužinojo, kaip atpažinti ligos simptomus ir ką daryti apsirgus, kad greičiau pasveikti. Paraginti aktorių visi aktyviai demonstravo, kaip reikia mankštintis. Darbo savaitė pasibaigė su puikiu emociniu užtaisu!

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Beata Šadurskienė

Skaityti daugiau: Svečiuose teatriukas „Smagumėlis“

Pamokos lauke

Medžiai gelsta, rausta ir gamtovaizdis su kiekviena diena tampa vis spalvingesnis. Už lango sukasi geltonų, žalių, oranžinių, raudonų, rudų lapų verpetai ir kviečia vaikus išbėgti į lauką ir juos pasivyti, surinkti, išgirsti jų čežėjimą po kojomis.
Šiltą ir saulėtą spalio 12 dieną 1b klasės mokiniams vyko netradicinės pamokos lauke. Čia susijungė matematika, lietuvių kalba, pasaulio pažinimas ir dailė. Mokiniai ne tik pasigrožėjo gražiais rudeniškais vaizdais, bet ir susipažino su medžiais, augančiais šalia mokyklos aikštyno.

Skaityti daugiau: Pamokos lauke

Pirmokėliai – Lėlių kambaryje

Šiltą ir saulėtą spalio 10 dieną 1a ir 1b klasių mokiniai, lydimi mokytojų Vilmos Gudaitienės ir Dalios Vitalijos Kačanauskienės, keliavo į lėlių teatro „Aitvaras“ Lėlių kambarį. Vaikai žiūrėjo edukacinį lėlių teatro spektaklį „Lėlių kambario istorija“. Tai istorija apie mažą mergaitę, kuri papuolė į pasaką, kur gyvena karaliai, princai, princesė ir trys paršiukai. Kartu su aktorėmis, pasakojančiomis istoriją, mokiniai vaidino princus, užsidėję pirštinines lėles tapo varlytėmis, išsidalinę ant lazdelių lėles – paukščiukais. Vaikai sužinojo, kad pasakų herojai yra skirtingomis technikomis sukurtos lėlės: marionetės, gabitinės, pirštininės. Drauge su vaikais pasekta pasaka buvo įdomi. Pasakos pabaigoje mokinukai dėjo į dėžutę savo linkėjimus trims paršiukams.
Dėkojame teatro „Aitvaras“ kūrybiniam kolektyvui už smagiai ir įdomiai praleistą laiką.

Dalia Vitalija Kačanauskienė

Skaityti daugiau: Pirmokėliai – Lėlių kambaryje

Daugiau straipsnių...

 1. Svečiuose žurnalistai: Mindaugas ir Karolis Pilypas
 2. Susitikome po 40 metų
 3. Mokytojų diena – spalio 5-oji
 4. Gražūs žodžiai mokytojams
 5. Mūsų progimnazijos mokiniai dalyvavo konkurse „Lietuvos gamtininkas“
 6. Susitikimas su rašytoja Rebeka Una
 7. Projektas „Vaikų literatūros sūpynės“ – Jotvingių žemėje
 8. Idėjų maratonas (hakatonas) Alytuje
 9. Paminėjome Europos kalbų dieną
 10. STEP tėvystės įgūdžių tobulinimo programa
 11. Aštuntokai – #SWITCH! Vilnius dalyviai
 12. Duok „penkis“ Popiežiui!
 13. „Supamės su komiksais“
 14. Pasirink ir judėk
 15. Tarptautinės matematikos ir anglų kalbos olimpiados „Kings“ apdovanojimai
 16. Mokslo ir žinių dienos šventės informacija
 17. UNIFORMŲ UŽSAKYMAS
 18. Aštuntokų palydėtuvės
 19. Dainavos būrio jaunieji šauliai dalyvavo 22 kilometrų pėsčiųjų žygyje
 20. Nuo sėklos iki žiedo
 21. Neformaliojo vaikų švietimo būreliai „Žaidžiu ir mokausi“ Dainavos pagrindinėje mokykloje
 22. Išvyka į literatūrinį A.S. Puškino muziejų Markučiuose ir Vilniaus Vingio parką
 23. Paskelbtos „Dainavos Nominacijos“
 24. Ketvirtokų išleistuvės
 25. 4b klasės išleistuvės
 26. Visuotinė atvirų durų diena tėvų darbovietėse „Šok į tėvų klumpes“
 27. Ketvirtokų išvyka į gaisrinę
 28. Antrokų išvyka į Vilnių
 29. Trakų salos pilyje
 30. Išvyka į Metelių regioninį parką
 31. Pirmokėlių ekskursija į Kauną
 32. Micro:bit kūrybinės dirbtuvės
 33. Šeimos šventė
 34. Apsilankėme šiauriniame Kuršių nerijos taške – Kopgalyje
 35. Pamokas veda tėveliai
 36. Būsimo penktoko diena
 37. Pamokos netradicinėje aplinkoje
 38. „Vaikų literatūros sūpynės“ Dainavos pagrindinėje mokykloje
 39. Respublikinė integruotoji mokinių aplinkotyros-anglų kalbos konferencijoje „Atgal į gamtą“
 40. KALBAME VOKIŠKAI!
 41. Matematikos ir informacinių technologijų respublikiniai internetiniai konkursai
 42. PRADINUKŲ LYGOJE „Dainavėlė“ užėmė 3 vietą
 43. Informacinių technologijų kūrybinių darbų konkursas
 44. Koncertas-festivalis „Muzikuoju su klasės draugu“
 45. Dainavos pagrindinė mokykla sulaukė studentų iš KTU
 46. Balandis – švaros mėnuo
 47. Šventėje „Navatni dzūkeliai“
 48. Vokiečių kalba + futbolas = Alytaus Dainavos pagrindinė mokykla
 49. Keliavome į Taliną ir Helsinkį
 50. Kviečiame nuo 2018 m. rugsėjo 1-osios mokytis būsimus penktokus