Tarptautinės matematikos ir anglų kalbos olimpiados „Kings“ apdovanojimai

Rugsėjo 14 d. į Dainavos progimnaziją atvyko tarptautinės matematikos ir anglų kalbos olimpiados „Kings“ organizatoriai. Jie apdovanojo mokinius pavasario olimpiados semestre dalyvavusius tarptautinės matematikos ir anglų kalbos olimpiados „Kings“ finale. Karina Mickutė ir Paulius Stasionis, 4b klasės mokiniai, apdovanoti diplomais už dalyvavimą matematikos olimpiados finale ir pasiekusiais trečią žinių lygį. Mokinius ruošė pradinių klasių mokytoja Gitana Baranauskienė.

Skaityti daugiau: Tarptautinės matematikos ir anglų kalbos olimpiados „Kings“ apdovanojimai

Aštuntokų palydėtuvės

Birželio 15 d. Alytaus Dainavos pagrindinės mokyklos aštuntokai surengė atsisveikinimo su mokykla ir mokytojais renginį. Renginį vedė 8b klasės mokinė Kotryna Paulauskaitė ir 8a klasės mokinys Kristupas Cilcius. Pradžioje kalbėjo mokyklos direktorė Edita Matulevičienė. Ji pasidžiaugė, kad teko bendrauti su šia aštuntokų karta ne vienerius metus. Su švente sveikino ir sakė atsisveikinimo žodžius pirmosios pradinių klasių mokytojos Vilma Gudaitienė, Dalia Vitalija Kačanauskienė ir Genutė Barysienė. Aštuntokams buvo įteiktos saldžios dovanos.
Pavaduotoja ugdymui Birutė Grušauskienė įteikė dailės mokytojo Arūno Vaitkaus sukurtas statulėles keturiems aktyviausiems, geriausiems, šauniausiems aštuntokams: Kotrynai Paulauskaitei, Justinai Golokvoščiūtei, Akvilei Svinkūnaitei ir Kristupui Cilciui. Atsisveikinimo žodžius sakė dabartinės klasių auklėtojos ir 8a klasės mokinės Aivilės Maconytės močiutė. Renginio metu koncertavo septintokės, smuiku griežė 8b klasės mokinys Mantas Januškevičius, angliškai dainavo 8b klasės mokinė Kamilija Norkaitytė. Buvo skaitomas testamentas ir žiūrimas filmukas – prisiminimai iš aštuntokų gyvenimo. Pabaigoje aštuntokai atliko dainą „Namai namučiai“. Renginys buvo šventiškas ir labai šiltas, vasariškas, kvepiantis gėlėmis. Nuoširdžiai dėkojame visų renginyje dalyvavusių vardu aštuntokams!

Aštuntokų auklėtojos Jūratė Žukauskienė ir Virginija Vaikšnorienė

Skaityti daugiau: Aštuntokų palydėtuvės

Dainavos būrio jaunieji šauliai dalyvavo 22 kilometrų pėsčiųjų žygyje

Šių metų birželio 8 -9 dienomis Dainavos būrio jaunieji šauliai dalyvavo 22 kilometrų pėsčiųjų žygyje Alytus - Balkasodis. Žygiavome miškais palei Nemuną. Nakvojome palapinėse, tvarkėme aplinką, susipažinome su gamtos ir istorijos paminklais. Virėme ant laužo kareivišką košę. Aplankėme vokiečio kareivio kapą, Radžiūnų piliakalnį, aukščiausią Lietuvos eglę. Žygis patiko. Ryte kupini įspūdžių grįžome namo.

Istorijos mokytojas Darius Navalinskas

Skaityti daugiau: Dainavos būrio jaunieji šauliai dalyvavo 22 kilometrų pėsčiųjų žygyje

Nuo sėklos iki žiedo

Kiekvieną rytą į mokyklą skuba mokiniai. Tėveliai, mokytojai kasdien mato, kaip keičiasi vaikai: jie auga, tvirtėja, gražėja, atsiskleidžia kūrybinės galios. Tačiau miesto vaikai augdami tolsta nuo gamtos ir pasaulį pažįsta iš knygelių, televizijos laidų, kompiuterinių žaidimų. Kaip išmokyti mylėti gamtą, joje įžvelgti įdomių dalykų?
Dainavos pagrindinėje mokykloje vykdydami projektą „Žaliu taku“, finansuojamą Alytaus miesto savivaldybės, pradinių klasių mokiniai skatinami kurti grožį savo klasės, mokyklos aplinkoje. Vaikai sėjo gėles į lovelius, stebėjo prasikalančius silpnus, gležnus daigelius, matė, kaip jie tvirtėja, vėliau juos išpikavo, prižiūrėjo ir pasodino lauke. Taip mokiniai susipažino su gėlės gyvenimu nuo sėklos iki žiedo. Auginant gėles atsiskleidė gražiausios mūsų vaikų savybės: rūpestis ir atsakomybė, smalsumas ir domėjimasis, kantrybė. Visą vasarą atėjusius lankytojus džiugins mokinių užaugintos ir jau skleidžiančios žiedelius gėlės. Dalį užaugintų gėlių daigelių padovanojome lopšeliui-darželiui „Šaltinėlis“. Tegul džiugina gražūs, spalvingi žiedai vaikučius ir jų tėvelius.

Skaityti daugiau: Nuo sėklos iki žiedo

Neformaliojo vaikų švietimo būreliai „Žaidžiu ir mokausi“ Dainavos pagrindinėje mokykloje

Alytaus Dainavos pagrindinėje mokykloje šiais mokslo metais veikė du NVŠ ( Neformaliojo vaikų švietimo) būreliai „Žaidžiu ir mokausi“. Laisvosios mokytojos Ingos Neseckienės būrelis buvo skirtas pradinių klasių mokiniams, o laisvosios mokytojos Alinos Kunigiškienės būrelis buvo skirtas 5-8 kl. mokiniams. 2018 m. vasario-gegužės mėnesiais būrelius lankė 21 pirmųjų klasių mokinys ir 20 mokinių iš 5-8 klasių. NVŠ programų uždaviniai buvo šie: tenkinti saviraiškos poreikius, įgyti būtinas kompetencijas asmeniniame ir visuomeniniame gyvenime, tobulinti žinias ir gebėjimus būtinus šiuolaikiniam jaunimui šiuolaikinėje visuomenėje.

Skaityti daugiau: Neformaliojo vaikų švietimo būreliai „Žaidžiu ir mokausi“ Dainavos pagrindinėje mokykloje

Išvyka į literatūrinį A.S. Puškino muziejų Markučiuose ir Vilniaus Vingio parką

Birželio 9 dieną 6a klasės mokinės Bernadeta Bundzaitė ir Smiltė Vaitkevičiūtė kartu su rusų kalbos mokytoja Nijole Martušiene išvyko į Vilnių, kur dalyvavo rusų poeto A. S.Puškino auklės Arinos Radionovnos 260-ųjų gimimo metinių minėjime. Renginys vyko A. S. Puškino literatūrinio muziejaus parke Markučiuose. Kelionę mokinėms padovanojo Alytaus tautinių mažumų kultūros centro darbuotojai (direktorius G.Babrauskas).
Smiltė Vaitkevičiūtė buvo šio kultūros centro organizuoto konkurso „Deklamuojam, dainuojam, piešiam“dalyvė nominacijoje „piešiam“ A. S.Puškino pasakų tematika, jos bendraklasė Bernadeta Bundzaitė šiais moklso metais tapo rusų kalbos mažosios olimpiados, vykusios „Volungės“ pagrindinėje mokykloje, III-iosios vietos nugalėtoja.
Po renginio Markučiuose dalyviai vyko į Vilniaus Vingio parką ir klausėsi atlikėjų iš Karaliaučiaus srities, Maskvos, Sankt-Peterburgo atliekamų kūrinių, skirtų rusų kultūros dienų minėjimui.

Vyresnioji rusų kalbos mokytoja Nijolė Martušienė

Skaityti daugiau: Išvyka į literatūrinį A.S. Puškino muziejų Markučiuose ir Vilniaus Vingio parką

Paskelbtos „Dainavos Nominacijos“

Birželio 8-ąją dieną, penktadienį, per ilgąją pertrauką, į aktų salę sugužėjo 5-8 klasių mokiniai ir jų mokytojai. Taip gausiai juos subūrė tradicinis mokinių tarybos organizuotas renginys „Dainavos Nominacijos“. Jo metu buvo apdovanoti mokiniai ir mokytojai, geriausiai atitikę nominacijas ir surinkę daugiausiai balsų.
Nugalėtojai:
Metų renginys - Helovynas
Metų mokytojas - D. Navalinskas
Metų stilius - V. Ptašnykienė
Metų širdis - V. Ptašnykienė
Metų protas - Kristupas Cilcius (8a kl.)
Metų šypsena - E. Lynykienė
Metų draugystė - Aivilė Maconytė ir Gabija Zubravičiūtė (8a kl.)
Metų sportininkas - Naglis Paliušis (7a kl.)
Metų talentas - Tadas Čižauskas (7b kl.)
Metų bitutė - Justina Golokvoščiūtė (8b kl.)
Metų velniukas - Edvinas Vaivada (6a kl.)
Metų „bėgikas" - Greta Vyšniauskaitė (7b kl.)
Metų frazė -  „Tu gal tyčiojies iš manęs?" V. Juronienė)
Metų pora - Rytis Dusevičius ir Akvilė Sinkevičiūtė (8b kl.)

Skaityti daugiau: Paskelbtos „Dainavos Nominacijos“

Ketvirtokų išleistuvės

Gegužės 30 d. 4a klasės mokiniai su mokytoja Vilma Gudaitiene sukvietė visus, kuriems jie yra mylimi ir brangūs, į šauniųjų ketvirtokų išleistuves. Mokyklos direktorė Edita Matulevičienė paminėjo, kad ši diena ketvirtokams yra ypatinga, nes jie įveikė pirmąją mokyklos pakopą. Ir pasidžiaugė, kad šie vaikai yra ypatingi, nes jie yra atviri ir nuoširdūs. „Kaip gėlės kvapnumas glūdi gėlės viduje, taip gėris ir meilė mūsų širdyse“, - sakė mokyklos vadovė. Tėveliams padėkojo, kad jie atsakingai rūpinosi savo vaikais ir palinkėjo mylėti vieniems kitus.
Ketvirtokai tėveliams ir svečiams parodė ką per keturis metus išmoko. Jie dainavo daineles, grojo dūdelėmis, vaidino, deklamavo eiles. Šoko valsą su savo mokytoja Vilma ir būsima auklėtoja Virginija.

Skaityti daugiau: Ketvirtokų išleistuvės

4b klasės išleistuvės

Pačiu gražiausiu metų laiku, paskutinę pavasario dieną, 4b klasės mokiniai ir jų mokytoja Dalia Vitalija Kačanauskienė sukvietė mamytes, tėvelius, broliukus, sesutes, mokyklos direktorę Editą Matulevičienę ir būsimą penktos klasės auklėtoją Jurgitą Kamandulienę į šventę. Mokyklos direktorė Edita Matulevičienė pasveikino ketvirtokus pabaigus vieną etapą ir palinkėjo drąsiai žengti tolyn. Įteikė pažymėjimus, kurie įrodo, kad pirmasis mokslo laiptelis jau įveiktas. Mokiniai parodė paruoštą programą. Po šventės visi susirinko mokyklos kieme, sugalvoję svajones paleido jas kartu su balionais. Tegul skrieja ir pildosi Jūsų svajonės. Iki pasimatymo, mieli ketvirtokai!

Mokytoja Dalia Vitalija Kačanauskienė

Skaityti daugiau: 4b klasės išleistuvės

Daugiau straipsnių...

 1. Visuotinė atvirų durų diena tėvų darbovietėse „Šok į tėvų klumpes“
 2. Ketvirtokų išvyka į gaisrinę
 3. Antrokų išvyka į Vilnių
 4. Trakų salos pilyje
 5. Išvyka į Metelių regioninį parką
 6. Pirmokėlių ekskursija į Kauną
 7. Micro:bit kūrybinės dirbtuvės
 8. Šeimos šventė
 9. Apsilankėme šiauriniame Kuršių nerijos taške – Kopgalyje
 10. Pamokas veda tėveliai
 11. Būsimo penktoko diena
 12. Pamokos netradicinėje aplinkoje
 13. „Vaikų literatūros sūpynės“ Dainavos pagrindinėje mokykloje
 14. Respublikinė integruotoji mokinių aplinkotyros-anglų kalbos konferencijoje „Atgal į gamtą“
 15. KALBAME VOKIŠKAI!
 16. Matematikos ir informacinių technologijų respublikiniai internetiniai konkursai
 17. PRADINUKŲ LYGOJE „Dainavėlė“ užėmė 3 vietą
 18. Informacinių technologijų kūrybinių darbų konkursas
 19. Koncertas-festivalis „Muzikuoju su klasės draugu“
 20. Dainavos pagrindinė mokykla sulaukė studentų iš KTU
 21. Balandis – švaros mėnuo
 22. Šventėje „Navatni dzūkeliai“
 23. Vokiečių kalba + futbolas = Alytaus Dainavos pagrindinė mokykla
 24. Keliavome į Taliną ir Helsinkį
 25. Kviečiame nuo 2018 m. rugsėjo 1-osios mokytis būsimus penktokus
 26. Eko pamokėlė-renginys „Mes – gamtos draugai“
 27. Madų šou
 28. Futbolo pirmenybėse „PRADINUKŲ LYGA“ lydėjo sėkmė
 29. Mokykloje svečiavosi poetas Vytautas Matulevičius
 30. Etnografiniame protmūšyje - trečioji vieta
 31. Mažojoje užsienio kalbos olimpiadoje lydėjo sėkmė
 32. Dainavos būrio jaunieji šauliai žygiavo į Alytaus gynybinius fortus
 33. „Dantukų draugai ir priešai“
 34. Alytaus miesto bendrojo ugdymo mokyklų mokinių Informacinių technologijų taikymo konkursas
 35. Atvirų durų diena Alytaus apskrities vyriausiame policijos komisariate
 36. Mokyklos pradinukai paminėjo Pasaulinę vandens dieną
 37. Lietuvos mokinių kūrybinis konkursas „Augdamas kuriu, tave kartu kviečiu“
 38. Papuoškime Žemę gėlėmis
 39. Tarpzoninėse varžybose – II vieta
 40. Istorijos pamoka Alytaus Kraštotyros muziejuje
 41. Dalyvavome etnografinėje popietėje „Mes - dzūkuciai“
 42. Dainavos pagrindinės mokyklos pradinukus sėkmė lydėjo ir zoninėse varžybose
 43. Paminėjome Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną
 44. Literatūrinė muzikinė popietė Alytaus miesto viešojoje Jurgio Kunčino bibliotekoje
 45. Tautodailės darbų parodos pristatymo renginys „Iš kraičio skrynios“
 46. Dalyvavome šventėje-konkurse „Saugus internetas"
 47. Susitikimas su knygos „Barbora Radvilaitė. Rūmų paslaptys“ autore Daina Jegelevičiūte – Biekšiene
 48. Grotažo darbelių paroda
 49. Šaulių naktis mokykloje
 50. Dainavos pagrindinės mokyklos bendruomenei įteiktas apdovanojimas už įkvepiančią istoriją