STEAM pamokose

STEAM pamokos fizikos ir inžinerijos laboratorijoje

Sausio 8 d. ir sausio 15 d. 7b ir 7a klasės mokiniai kartu su fizikos mokytoja Laima Zita Burkova vyko į Alytaus STEAM atviros prieigos centrą, įsikūrusį Alytaus kolegijoje. Septintokai dalyvavo STEAM fizikos pamokose fizikos ir inžinerijos laboratorijoje ir atliko praktinį tiriamąjį darbą „Labirintu per veidrodžių karalystę“.
Mokiniai susipažino su šviesos atspindžio dėsniu, projektavo ir gamino labirintą naudojant veidrodžius bei rungtyniavo dėl ilgiausio šviesos srauto sklidimo labirintu. Buvo pagilintos turimos fizikos žinios ir eksperimentuojant atsakyta į klausimą: kaip priversti šviesą keliauti ten, kur reikia?

STEAM koordinatorė Virginija Vaikšnorienė

Skaityti daugiau: STEAM pamokos fizikos ir inžinerijos laboratorijoje

DNR modeliavimas

Kiekvienas gyvas organizmas turi savo unikalų kodą, kuris lemia organizmo savybes. Šis genetinis kodas vadinamas DNR. 7 klasės mokiniai biologijos pamokoje aiškinosi, kaip sudaryta DNR molekulė ir atliko praktinį darbą – gamino DNR molekulės modelius. Buvo nelegva.

Biologijos mokytoja Laima Burkova

Skaityti daugiau: DNR modeliavimas

Medžiagų dalelės

Šiandien penktokai sužinojo, iš kokių dalelių sudarytį visi mus supantys kūnai. Viskas, ką matome ir ką liečiame, yra sudaryta iš molekulių, o molekulės iš atomų. Kai atomai jungiasi tarpusavyje, susidaro įvairių medžiagų molekulės. Mokiniai pagal tam tikras taisykles konstravo molekulių modelius. Buvo smagu mokytis!

Gamtos mokslų mokytoja Laima Burkova

Skaityti daugiau: Medžiagų dalelės

Medžio lapų tyrimas

Mūsų penktokai – tikri mokslininkai! Medžio lapų tyrimą atliko pagal visus mokslinio tyrimo etapus: iškėlė tyrimo tikslą, suformulavo hipotezę, suplanavo stebėjimą hipotezei patikrinti, surinko duomenis. Kitą pamoką pristatys gautus rezultatus ir padarytas išvadas.

Gamtos mokslų mokytoja Laima Burkova

Skaityti daugiau: Medžio lapų tyrimas

Dalyvavome Tarptautinėje konferencijoje EdStart

Spalio 13 d. vyko nuotolinė Tarptautinė EdStart konferencija, kurioje kartu su biologijos mokytoja Laima Zita Burkova ir anglų kalbos mokytoja Alina Kunigiškiene dalyvavo 7b ir 8c klasių mokiniai.
Septintokai ir aštuntokai turėjo unikalią galimybę iš arčiau susipažinti su STEAM krypties specialybėmis. Sužinojo ar robotai vis dėto pakeis žmogų, kas yra ateities inžinerija, kaip inžinerinė mąstysena lemia sėkmę ir kokia yra mechanikos inžinerijos supergalia, diskutavo kaip DI intelektas keičia kūrybines industrijas ir kiek yra inžinerijos pramoniniame dizaine.

IT mokytoja Virginija Vaikšnorienė

Skaityti daugiau: Dalyvavome Tarptautinėje konferencijoje EdStart

Robotų anatomija

Spalio 6 dieną 6b klasės mokiniai dalyvavo respublikinėje nuotolinėje anglų kalbos pamokoje "Robotų anatomija", kurią organizavo Šiaulių techninės kūrybos centras. "Robotų anatomija" siekia sujungti STEAM ugdymą su anglų kalbos žinių lavinimu. Šios integruotos pamokos metu mokiniai sužinojo apie istoriją, naujausias ir aktualiausias robotikos tendencijas moksle, technologijose, versle ir mūsų kasdieniame gyvenime, atliko klausymo/turinio suvokimo užduotis.

Mokytojos Jūratė Vaikšnorienė, Loreta Žvirblienė, Alina Kunigiškienė

Skaityti daugiau: Robotų anatomija

Atomo modelis

Gamtos mokslai tikrai nėra nuobodūs! Šią savaitę 8 kl. mokiniai, taikydami chemijos, fizikos, matematikos įgūdžius, pagal periodinę elementų lentelę, kūrė pasirinkto cheminio elemento atomo modelį.

Biologijos mokytoja metodininkė Laima Zita Burkova

Skaityti daugiau: Atomo modelis

Kas yra „kabantis“ daržas?

Priešmokyklinukai atlikdami bandymus, augindami augalus, ragaudami, matuodami, stebėdami, lygindami, tyrinėja gamtą. Pugiukai apžiūrinėjo daržoves, ragavo ir diskutavo apie sveiką mitybą. Vaikai aiškinosi kas yra „kabantis“ daržas ir kaip jį įsirengti savo klasėje. Priešmokyklinukai sėjo pupeles, žirnius, gėles ir t.t. į skirtingas terpes: į vandens rutuliukus, medžio pjuvenas, sudrėkintą popierių, žemę, merkė į vandenį. Vaikai stebės kaip auga daržovės ir jomis rūpinsis, pratinsis prižiūrėti augalus.

Mokytoja Lina Tarnauskienė

Skaityti daugiau: Kas yra „kabantis“ daržas?