STEAM projektuose, renginiuose, konkursuose

steam3

Konkurse „Mūsų eksperimentai – 2024“ laimėta II vieta

Kovo 28 d. STEAM būrelio „Ieškau, išbandau, atrandu“ pirmokų komandos atstovai dalyvavo Alytaus Dzūkijos mokykloje, vykusiame respublikiniame STEAM mokslų konkurso „Mūsų eksperimentai – 2024“, apdovanojimų šventėje. Pirmokėlių eksperimentas „Ledo margutis“ 1-2 klasių grupėje laimėjo II vietą. Vaikai buvo apdovanoti diplomu ir saldžiais prizais.

Skaityti daugiau: Konkurse „Mūsų eksperimentai – 2024“ laimėta II vieta

STEAM užsiėmimai

Kovo 4 d. 8b klasės mokiniai kartu su biologijos mokytoja metodininke Laima Zita Burkova ir IT mokytoja metodininke Virginija Vaikšnoriene vyko į Alytaus STEAM atviros prieigos centrą Alytaus kolegijoje. Viena aštuntokų grupė Biologijos ir chemijos laboratorijoje atliko praktinį tiriamąjį darbą „Dirbtinis inkstas“, o kita grupė Maisto technologijų, kulinarinio meno ir sveikatingumo laboratorijoje tapo tikrais mikrobų detektyvais.

Skaityti daugiau: STEAM užsiėmimai

Septintokai dalyvavo STEAM užsiėmimuose

Prieš Kalėdų atostogas 7a klasės mokiniai kartu su anglų kalbos mokytoja metodininke, klasės auklėtoja Jūrate Vaikšnoriene ir informacinių technologijų mokytoja metodininke Virginija Vaikšnoriene vyko į Alytaus STEAM atviros prieigos centrą. Septintokai Biologijos ir chemijos laboratorijoje bei Maisto technologijų, kulinarinio meno ir sveikatinimo laboratorijoje atliko praktinius tiriamuosius darbus: „Kristalų pasaulis“ ir „Glitimas – kepinių draugas ar priešas“.

Skaityti daugiau: Septintokai dalyvavo STEAM užsiėmimuose

Tiriamieji darbai Alytaus STEAM atviros prieigos centre

Lapkričio 13 ir 20 dienomis 7b klasės mokiniai kartu su matematikos mokytoju Kęstu Račkiu ir IT mokytoja Virginija Vaikšnoriene vyko į Alytaus STEAM atviros prieigos centrą Alytaus kolegijoje. Robotikos ir IT laboratorijoje septintokai atliko praktinį tiriamąjį darbą „Robotų programavimas: matematinė navigacija labirinte“. Mokiniai konstravo robotus. Po to juos papuošė ir paruošė kovai. Vėliau, pritaikant matematikos ir gamtos mokslų žinias, reikėjo robotus užprogramuoti taip, kad jie įveiktų labirintą.
Maisto technologijų, kulinarinio meno ir sveikatingumo laboratorijoje septintokai atliko praktinį tiriamąjį darbą „Šokolado architektai“. Mokiniai susipažino su šokolado gamyba, gamino saldainius, juos dekoravo ir iš įvairiaspalvių lapelių kūrė gėles. Praktinė veikla buvo įdomi, pagrįsta tyrinėjimu, bendradarbiavimu ir teikė daug teigiamų emocijų.

Mokytojai Virginija Vaikšnorienė ir Kęstas Račkys

Skaityti daugiau: Tiriamieji darbai Alytaus STEAM atviros prieigos centre

Išvyka į Alytaus STEAM atviros prieigos centrą

Spalio 9 d. 7a klasės mokiniai kartu su anglų kalbos mokytoja Jūrate Vaikšnoriene ir IT mokytoja Virginija Vaikšnoriene vyko į Alytaus STEAM atviros prieigos centrą Alytaus kolegijoje. Maisto technologijų, kulinarinio meno ir sveikatingumo laboratorijoje septintokai atliko praktinį tiriamąjį darbą – „Šokolado architektai“. Mokiniai susipažino su šokolado gamyba, gamino saldainius, juos dekoravo ir iš įvairiaspalvių lapelių kūrė gėles. Praktinė veikla buvo įvairiapusiška, pagrįsta komandiniu darbu ir eksperimentavimu. Smagu buvo kūrybiškai mokytis ir bendradarbiauti! Mokytojos Virginija Vaikšnorienė ir Jūratė Vaikšnorienė

Skaityti daugiau: Išvyka į Alytaus STEAM atviros prieigos centrą

Pradinių klasių mokinių konferencija „Mažasis mokslininkas“

Gegužės 25 d. 1b klasės mokiniai Ūla Majauskaitė ir Liudas Šerelis dalyvavo šalies pradinių klasių mokinių konferencijoje-konkurse „Mažasis mokslininkas“, kuri vyko Alytaus Senamiesčio pradinėje mokykloje ir pristatė projektą „Augalo auginimo sąlygos“. Konferencijos tikslas – didinti mokinių domėjimąsi STEAM mokslais, ugdyti kūrybiškumo ir komunikavimo kompetencijas, plėtoti bendradarbiavimą tarp įstaigų.
Mokiniai buvo apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis.

Mokytoja Dalia Vitalija Kačanauskienė

Skaityti daugiau: Pradinių klasių mokinių konferencija „Mažasis mokslininkas“

Aš ir STEAM pasaulis

Gegužės 26 d. 7b klasės dešimties mokinių komanda ir IT mokytoja Virginija Vaikšnorienė vykome į Alytaus kolegiją, į STEAM atviros prieigos centrą. Kaip ir kiti 7-8 klasių mokiniai iš Alytaus miesto ir rajono, buvome pakviesti dalyvauti renginyje „Aš ir STEAM pasaulis“. Pradžioje renginio visus susirinkusius sveikino Alytaus kolegijos direktorius Sigitas Naruševičius ir STEAM centro vadovė Valė Zdanavičienė. Į svečius buvo pakviestas Všį TELTONIKA HIGH-TECH HILL direktorius Julius Purlys, kuris skaitė paskaitą „Kas yra daiktų interneto (IoT) pasaulis?“.

Skaityti daugiau: Aš ir STEAM pasaulis

Vaivorykštė delne: šviesos spalvų sandaros analizė ir praktinis taikymas

Gegužės 15 d. 7c klasės mokiniai ir dvi 7b klasės mokinės kartu su biologijos mokytoja metodininke Laima Zita Burkova ir IT mokytoja metodininke Virginija Vaikšnoriene vyko į Alytaus STEAM atviros prieigos centrą, į fizikos ir inžinerijos laboratoriją. Septintokai atliko STEAM tiriamąjį darbą tema: „Vaivorykštė delne: šviesos spalvų sandaros analizė ir praktinis taikymas“. Mokiniai naudodami baltos šviesos šaltinį, stiklines prizmes ir termometrą, nustatinėjo regimosios šviesos sudėtį ir eksperimentiškai įrodė, kad egzistuoja neregimoji šviesa. Stebėdami vaivorykštės spalvas septintokai suprato, kad skirtingos spalvos šviesa sklinda skirtingu greičiu ir sužinojo, kad spalvotas vaizdas yra sudarytas iš trijų skirtingo intensyvumo spalvų (raudonos, žalios, mėlynos) pikselių. Atlikdami STEAM veiklas, analizuodami elektromagnetinės spinduliuotės skalę, Saulės spinduliuotės spektrą ir savo atliktų tyrimų rezultatų grafinę medžiagą mokiniai pasiekė tikslą – suprasti regimosios šviesos sudėtį ir jos pritaikymą praktikoje.

IT mokytoja Virginija Vaikšnorienė

Skaityti daugiau: Vaivorykštė delne: šviesos spalvų sandaros analizė ir praktinis taikymas