53-iasis Alytaus Dainavos progimnazijos gimtadienis

Dainavos mokyklos istoriją skaičiuojame nuo 1970 metų. Mokykla užaugino daug talentingų žmonių, žinomų Alytuje, Lietuvoje ir pasaulyje. Graži tradicija švenčiant gimtadienį – buvusių mokinių, gyvų mokyklos istorijos liudininkų, atvykimas bei įkvepiančių sėkmės istorijų pasakojimai.
Spalio 27 dieną progimnazijos bendruomenė švęsdama 53-iąjį gimtadienį svečius pasitiko pasipuošusi rudens gėrybių dekoracijomis, puokštėmis, vaikų kurtais atvirukais, piešiniais. Nuskambėjus skambučiui mokiniai sugiedojo mokyklos himną. Po iškilmingos šventės pradžios pradinių klasių mokiniai žiūrėjo filmą, skirtą mokyklos 50-mečio jubiliejui, žaidė „Kahoot“, stebėjo „Drakoniuko“ teatro pažintinį – edukacinį spektaklį „Kurmio Zigmo kelionė po pasaulį“, lankėsi mokyklos muziejuje, piešė lauke ant asfalto, klasės valandėlės metu vaišinosi tortu.

5-8 klasių mokiniams per pirmas dvi pamokas dalykų mokytojai priminė mokyklos istoriją. Trečią ir ketvirtą pamoką vaikai klausėsi buvusių mokinių sėkmės istorijų. Penktose klasėse lankėsi devintos ir tryliktos laidos mokinės, dabar jau Alytaus lėlių teatro „Aitvaras“ atstovės – aktorė Jūratė Kundrotienė ir režisierė, dailininkė bei šio teatro direktorė Loreta Skruibienė. Viešnios pasakojo, kaip paprastai galima pasiekti svajonę – tereikia tik labai norėti ir nebijoti išnaudoti kiekvieną likimo siųstą galimybę. Penktokus aplankė Daina Krukonienė, Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriaus bibliotekininkė. Pasidalinusi prisiminimais iš mokyklos gyvenimo, ji pakvietė penktokus suvaidinti pasaką „Ropė“. Sėkmės istorijomis 6-8 klasėse dalinosi ir kiti garbingi svečiai, buvę šios mokyklos mokiniai: Kembridžo universiteto chemijos mokslų daktaras Donatas Žmuidinavičius, padėjęs sukurti jaukią mūsų mokyklos aplinką, stebinančią žydinčių pievų augalų įvairove; UAB „STS Capital“ direktorius Simas Lubauskas, UAB „Tarzanija“ direktorė Giedrė Aldonienė, Tarptautinės koučingo federacijos valdybos narys, biochemikas Edvinas Grauželis, UAB Verslo Aljansas Kauno skyriaus direktorė Lina Bunevičienė, Tarptautinės Švedijos slaugos švietimo organizacijos plėtros vadovė Aušra Visockė, architektas Eduardas Visockas, Kęstutis Ptakauskas, japoniško sodo puoselėtojas, žinomas ir vertinamas ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Išklausę alumnų sėkmės istorijų visi suprato, kad jie savo sėkmę rado drąsiai pasitikdami iššūkius bei veikdami, kartais pasikliaudami atsitiktinumu, aplinkybėmis. Po jautrių ir šiltų susitikimų su svečiais mokiniai klasėse vaišinosi tortu. Gimtadienio šventė baigėsi penktokų krikštynomis, kurias suorganizavo 8 klasės mokiniai.
Sava šviesa sušvito visi 53-iojo mokyklos gimtadienio dalyviai: vieni dalindamiesi patirtimi, prisiminimais, kiti – priimdami skleidžiamą šilumą, gerumą ir išmintį.

Jaunųjų žurnalistų būrelio nariai