STEAM neformaliajame švietime

steam3

Druskos kristalai 2024

STEAM būrelio „Ieškau, išbandau, atrandu“ antrokėliai augino druskos kristalus. Vaikai pasidarė druskos prisotintą tirpalą, vilnoniais siūlais apvyniojo vielutės formas ir pamerkė į tirpalą. Kelias savaites stebint, kaip augo kristalai, teko atsakyti į klausimus „Kur dingo vanduo? Kodėl tiek daug druskos?“. Gautais rezultatais labai džiaugėmės, nors reikėjo laiko ir kantrybės.

Skaityti daugiau: Druskos kristalai 2024

Kas skaniau?

Turintiems tiek galimybių pasmaližiauti vaikams, net vaisiai nebeatrodo tokie viliojantys. Ką jau bekalbėti apie daržoves.
STEAM būrelio „Ieškau, išbandau, atrandu“ mokiniai mokyklos darže augino daržoves, o rudenį užaugintas parsinešė į klasę. Vaikai nutarė išspausti ir paragauti moliūgų, obuolių sulčių. O kas skaniau? Obuolių sultys... Moliūgų sultys... Ar obuolių ir moliūgų sultys?.. Paragaukite ir Jūs.

Pradinių klasių mokytoja Dalia Vitalija Kačanauskienė

Skaityti daugiau: Kas skaniau?

Spalvų vaivorykštė

STEAM būrelio „Ieškau, išbandau, atrandu“ 1-os klasės mokinukai lėkštėse iš „Skittles“ saldainių išdėliojo įvairius ornamentus ir įpylė į jas vandens. Stebėjo, kaip išsilieja spalvos ir nusidažo vanduo.
Šis spalvingas eksperimentas patiko vaikams, tačiau jie sužinojo, kiek daug maistinių dažų yra saldainiuose.

Skaityti daugiau: Spalvų vaivorykštė

Spalvų pasaulis

STEAM būrelio „Ieškau, išbandau, atrandu“ 2-os klasės mokinukai bandė pakeisti baltų gėlių žiedų, pekino kopūsto lapų spalvas. Į indus įpylė vandens ir nudažė guašu, rašalu, maistiniais dažais. Mokiniai stebėjo procesą: kuriuose indeliuose pekino kopūsto lapai, balti gėlių žiedai keičia spalvas. Koks nepaprastas tas gamtos pasaulis, kiek nuostabių spalvų mums padovanoja!

Skaityti daugiau: Spalvų pasaulis

Velykos – gražiausia pavasario šventė

Artėja gražiausia pavasario šventė – Velykos.
STEAM būrelio „Ieškau, išbandau, atrandu“ pirmokėliai mokėsi marginti kiaušinius krepiniu popieriumi. Visi margučiai skirtingi, spalvingi, maži meno kūrinėliai.
Norime palinkėti, kad į Jūsų namus atkeliautų gražiausiais ir švelniausiais žodžiais nudažyti margučiai. Su Šv. Velykomis!

Skaityti daugiau: Velykos – gražiausia pavasario šventė

Linksmieji balionai

STEAM būrelio „Ieškau, išbandau, atrandu“ pirmokėliai eksperimentavo su balionais. Mokinukai pūtė balionus, įtrynė juos į plaukus ir gaudė vaiduokliukus. Atlikdami kitą bandymą sužinojo, kad balionus galima pripūsti naudojant actą ir sodą.
Atlikti eksperimentai suteikė pirmokėliams daug džiaugsmo ir teigiamų emocijų.

Skaityti daugiau: Linksmieji balionai

Kaip tirpsta sniegas?

Sniego senius besmegenius, pilis, tvirtoves iš rutulių statome, kai lauke iškrenta sniegas. STEAM būrelio „Ieškau, išbandau, atrandu“ pirmokėliai iš sodos, druskos ir vandens darė sniego senių galvytes.
Kadangi dirbtinis sniegas netirpsta, tai acto pagalba rutulius ištirpinome – pavertėme tirštomis ir minkštomis putomis.
Statykite senius besmegenius namuose ir juos tirpinkite nelaukdami pavasario.

Mokytoja Dalia Vitalija Kačanauskienė

Skaityti daugiau: Kaip tirpsta sniegas?

Dirbtinio sniego seniai besmegeniai

Žiema aikštijasi ir neleidžia džiaugtis jos teikiamais malonumais. Todėl STEAM būrelio „Ieškau, išbandau, atrandu“ 1-ų klasių mokinukai pasidarė nuostabios tekstūros sniegą. Šį sniegą buvo ne tik malonu liesti, bet ir minkyti, trinti tarp rankų. Pasitelkę kūrybiškumą tarp delniukų suko rutuliukus, dėjo vieną ant kito, kol pastatė besmegenius.
Su tokiu sniegu žaisti ne mažiau smagu nei tikruoju, o ir pirštinių nereikia.

Mokytoja Dalia Vitalija Kačanauskienė

Skaityti daugiau: Dirbtinio sniego seniai besmegeniai