Uniformos

Uniformos galite įsigyti UAB „Elva“. Tel.: 8 699 68470, 8 650 32367, el. parduotuvė https://elva.lt

Uniformos galite įsigyti UAB „Monovita“. Tel.: 8 602 81445, adresas: S. Dariaus ir S. Girėno g. 2A, el. parduotuvė www.uniformusiuvimas.lt

MOKINIŲ UNIFORMOS DĖVĖJIMO TVARKOS APRAŠAS

Metodinė diena „Geroji patirtis plečiant mokinių ir mokytojų kompetencijas“

„Patirtis yra vienintelis mokytojas, kuriuo galime pasitikėti.“ (Leonardas da Vinčis)

Geroji patirtis – tai sėkminga patirtis, kuria pedagogas siekia pasidalinti su kitais. 2023 m. balandžio 11 d. vyko Alytaus Dainavos progimnazijos pedagogų metodinė diena, kurios pagrindinis tikslas – gerosios darbo patirties sklaida siekiant gerinti ugdymo kokybę, pasiruošti atnaujinto ugdymo turinio diegimui.
Metodinę dieną prasmingais ir įkvepiančiais linkėjimais pradėjo mokyklos direktorė Edita Matulevičienė.
Pirmajame pranešime „Ugdymo turinio atnaujinimas“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Virginija Kerevičienė pasidalijo įžvalgomis apie aktualią dabarties temą. Pranešėja išskyrė svarbiausius akcentus: supažindino su kompetencijomis, dalykų turinio integracija, aptarė, kokie elementai keičiasi iš esmės, paminėjo svarbiausius metodinius leidinius ir internetinius šaltinius. Anglų kalbos mokytoja Jūratė Vaikšnorienė pasidalino ugdymo turinio atnaujinimo praktinių mokymų patirtimi. Ji pristatė anglų kalbos integracijos galimybes ruošiantis ugdymo turinio atnaujinimui. Pademonstravo, kaip anglų kalbos turinys derinasi su kitų dalykų turiniu.

Lietuvių kalbos mokytoja Rasa Žukauskienė pasidalijo keliais efektyviais metodais. Pranešime „Kelios idėjos pamokoms“ priminė praktikoje taikomus veiksmingus senus metodus bei pasiteisinusius internetinius įrankius. Savo įžvalgas pagrindė liaudies išmintimi „Kol sena nepaseno, nauja neieškok“. Kvietė dalyvius pamąstyti, ar šiuolaikinės tendencijos nenustumia žinių į antrą planą, aiškino, nuo ko priklauso mokinių gebėjimas mąstyti bei atsiminti.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Virginija Kerevičienė pranešime „Mokymosi erdvių ir galimybių išplėtimas: kaip mokytis visur ir iš visko“ supažindino su „klasės be sienų“ įvairove: ne tik klasė, bet ir mokyklos kiemas, miesto ir šalies įstaigos bei gamtiniai ir kultūriniai objektai, ugdymo centrai, virtualios ir skaitmeninės erdvės gali tapti puikiomis mokymosi erdvėmis. Pranešėja įvardino šių erdvių tikslingumą bei vertę, kaip pavyzdį pateikė chemijos pamoką įmonėje.
Biologijos ir chemijos mokytoja Laima Burkova pasidžiaugė mūsų mokyklos mokinių įspūdingu laimėjimu. Rūtos Jonės Lynykaitės ir Agotos Biekšaitės Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionaliniame etape pristatytas darbas „Maisto švaistymas ir maisto produktų išsaugojimas panaudojant augalus ir vaškines drobeles (fitoncidų ir vaško poveikis pelėsiniams grybams)“ buvo įvertintas 3 vieta. Beje, trečiosios vietos laimėtojoms Valstybinio patento biuro komisija taip pat skyrė III vietą.
Pradinio ugdymo mokytoja DaliaVitalija Kačanauskienė supažindino su STEAM krypties galimybių gilinimu pradiniame ugdyme. Pranešėja atskleidė plačias Steam metodo galimybes: galimybė kurti, pažinti ir pačiam atrasti, integracijos galimybės įgyvendinant bendrąsias ugdymo programas per praktinę veiklą siejant mokymąsi su gyvenimu. Pademonstravo puikią edukacinę erdvę – daržą po mokyklos langais.
Technologijų mokytoja Danguolė Stagniūnienė supažindino su vaškinių drobelių gamyba, atskleidė visapusišką jų naudą. Sužinojome, kad šios drobelės išlaiko ilgiau šviežią maistą, yra draugiškos gamtai, daugkartinės ir patogios naudoti. Mokytojai turėjo galimybę patys išbandyti, kaip pasigaminti universalią drobelę.
Karjeros specialistė Virginija Venčkauskaitė pristatė pranešimą apie sistemingą ir nuoseklų karjeros ugdymą. Pranešėja supažindino, kokius mokinių gebėjimus ugdo mūsų mokykloje, atskleidė efektyvius metodus bei profesinio orientavimo paslaugų teikimo švietimo įstaigose naudą. Karjeros specialistė aiškino, kaip padeda mokiniams atskleisti jų asmenines savybes, gabumus, nukreipti tinkama linkme. Vėliau pedagogai atliko praktinį darbą – ištrauktose kortelėse identifikavo kolegų stiprybes.
Fizinio ugdymo mokytoja Oksana Paplauskienė praktiškai su mokytojais išbandė bendravimo ir bendradarbiavimo metodą. Praktinio užsiėmimo metu dalyviai dar kartą įsitikino, kad bendraujant labai svarbu ne tik matyti, bet ir klausytis bei kalbėtis.
Metodinę dieną baigėme refleksija – socialinių mokslų daktarės Daivos Šukytės organizuotų seminarų metu kolegų išbandytu ir puikiai nuovargį nuimančiu žaidimu „Ma – cinga“. Pasikrovę pilną bagažą patirties „įsikrovėme“ energijos ateičiai.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Rasa Žukauskienė