STEAM veiklos biologijos ir chemijos pamokose

STEAM - tai paprastas būdas, padedantis mokiniams gamtos mokslų pamokose įgyjamas žinias iš karto pritaikyti praktiškai. Mokiniams įdomu tyrinėti, atrasti, atlikti smalsumą žadinančias užduotis.

2022-05-20
Atlikę praktinį darbą chemijos pamokoje 8b klasės mokiniai nustatė, kurie požymiai rodo, kad vyksta cheminė reakcija.

2022-02-02
6 klasės mokiniai gamta ir žmogus pamokoje, atlikdami bandymus tyrinėjo oro savybes. Jie įsitikino, kad oro yra visur, kad jis užima vietą, jį galima suspausti, o be deguonies ilgai negali išbūti nei žmogus, nei ugnis.

2021-12-06
8 klasių mokiniai atliko praktinį darbą „Priemaišų iš valgomosios druskos atskyrimas“. Mokiniai išbandė tokius mišinio išskirstymo būdus kaip filtravimas ir garinimas. Apskaičiavo mišinį sudarančių medžiagų masės dalis.

2021-11-24
Penktokai matuoja temperatūrą tiksliai.
Penktokai aiškinosi kaip galima išmatuoti šilumos kiekį, kaip sudarytas termometras ir mokėsi tiksliai matuoti šalto, šilto ir karšto vandens temperatūrą.

2021-11-22
8 klasių mokiniai mokėsi gaminti tirpalus! Atliko praktinį darbą „Druskos tirpalo su tam tikra tirpios medžiagos masės dalimi paruošimas“. Darbas buvo nelengvas, reikėjo ne tik laikytis darbo su laboratorine įranga reikalavimų bet ir pritaikyti matematikos pamokose įgytas žinias.

2021-10-27
5a klasės mokiniai gamtos ir žmogaus pamokoje pritaikė patirtinio mokymo(-si) ir STEAM mokymo strategijas: pasirinkę būdus ir priemones medžiagų mišiniui išskirstyti, išvalė nešvarią valgomąją druską.

2021-10-13
Penktokai tyrinėjo įvairių medžiagų savybes. Mokiniai mokėsi dirbti su cheminiais indais, aprašyti medžiagų savybes, mokėsi tirpinti medžiagas, o kartu tyrė kurios iš jų tirpsta, o kurios - ne. Pastebėjimus žymėjo lentelėse, darė išvadas.

2021-10-11
Maisto produktų tyrimas.
Aštuntokai integruotoje chemijos ir fizikos pamokoje, dirbdami grupėse, taikydami chemijos, fizikos bei matematikos įgūdžius, atliko tiriamąjį darbą „Bulvės tankio nustatymas“. Mokiniai sudarė eksperimento planą, atliko tikslius matavimus ir naudodamiesi formulę nustatė bulvės tankį. Džiaugėsi sėkmingai atliktu tyrimu bei gautais rezultatais.

2021-10-04
Maisto produktų tyrimas.
Ar yra krakmolo maisto produktuose, galima lengvai išsiaiškinti atliekant paprastus bandymus. Dainavos progimnazijos aštuntokai spalio 4 dieną gamtos mokslų laboratorijoje biologijos pamokoje, naudodami jodo tirpalą, išsiaiškino, kuriuose produktuose yra krakmolo. Baigę tyrinėti, mokiniai pateikė išvadas, aiškinosi, ar iškeltos hipotezės pasitvirtino ar ne.

Laima Burkova, biologijos mokytoja metodininkė