Aš ir STEAM pasaulis

Gegužės 26 d. 7b klasės dešimties mokinių komanda ir IT mokytoja Virginija Vaikšnorienė vykome į Alytaus kolegiją, į STEAM atviros prieigos centrą. Kaip ir kiti 7-8 klasių mokiniai iš Alytaus miesto ir rajono, buvome pakviesti dalyvauti renginyje „Aš ir STEAM pasaulis“. Pradžioje renginio visus susirinkusius sveikino Alytaus kolegijos direktorius Sigitas Naruševičius ir STEAM centro vadovė Valė Zdanavičienė. Į svečius buvo pakviestas Všį TELTONIKA HIGH-TECH HILL direktorius Julius Purlys, kuris skaitė paskaitą „Kas yra daiktų interneto (IoT) pasaulis?“.

Taip pat renginio metu vyko Dzūkijos regiono mokinių vaizdo darbų konkurso „Europa mano mokykloje“ apdovanojimai. Kai tik atvykome į renginį mokiniams buvo išdalintos 7 spalvų apyrankės ir taip mokiniai buvo suskirstyti į komandas, kurios dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse STEAM laboratorijose bei Alytaus kolegijos erdvėse. Mūsų progimnazijos septintokai kepė picą, valdė robotą ir dalyvavo varžybose, programavo, ruošė tyrimams tirpalus, nustatinėjo jų rasos tašką ir su Excel programa brėžė diagramą, pavaizduodami skirtingų tirpalų rasos taško temperatūras bei trumpam tapo mažaisiais Niutonais. Pabaigai visi dalyviai rinkosi lauke į pikniką. Taip pat visiems mokiniams ir mokytojams buvo įteiktos atminimo dovanos. Buvo smagu dalyvauti STEAM pasaulyje.

IT mokytoja metodininkė Virginija Vaikšnorienė