Septintokai dalyvavo STEAM užsiėmimuose

Prieš Kalėdų atostogas 7a klasės mokiniai kartu su anglų kalbos mokytoja metodininke, klasės auklėtoja Jūrate Vaikšnoriene ir informacinių technologijų mokytoja metodininke Virginija Vaikšnoriene vyko į Alytaus STEAM atviros prieigos centrą. Septintokai Biologijos ir chemijos laboratorijoje bei Maisto technologijų, kulinarinio meno ir sveikatinimo laboratorijoje atliko praktinius tiriamuosius darbus: „Kristalų pasaulis“ ir „Glitimas – kepinių draugas ar priešas“.

Mokiniai sužinojo, kad glitimas yra svarbus mitybinis baltymas. Nuo glitimo kiekio priklauso miltų kokybė ir tešlos technologinės savybės. Buvo praturtintos žinios apie glitimą ir jo poveikį kepiniams. Nustatytas glitimo indeksas įvairių rūšių miltams. Taip pat identifikuoti kokie miltai tinkami skirtingiems kepiniams. Atliekant eksperimentą patobulinti laboratoriniai analitiniai įgūdžiai.
Septintokai sužinojo, kad dauguma buityje naudojamų medžiagų yra kristalinės, pavyzdžiui, valgomoji druska, cukrus, citrinų rūgštis ir t. t. Natūralios biomineralizacijos proceso metu kalcio oksalato kristalai auga ne tik žmonių organizmuose, bet ir įvairių augalų audiniuose. Taigi, stebint pro mikroskopą įvairių rūšių augalų skersinius pjūvius, buvo galima pamatyti drūzų, rafidžių ir kitokių formų kristalus. Taip pat kompiuterine programa VESTA buvo galima iš arčiau susipažinti su mus supančiu mikropasauliu ir atrasti tai, ko neįmanoma pamatyti naudojant šviesinį mikroskopą.
Tyrinėti buvo įdomu.

IT mokytoja Virginija Vaikšnorienė