Kovo 11 – osios minėjimas mokykloje

Kiekvienais metais Kovo 11-oji mums primena, kokia vertinga ir kartu trapi yra Laisvė.
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną Alytaus Dainavos progimnazijos bendruomenė paminėjo įvairiomis veiklomis. Kovo 10 d. priešmokyklinukai ir pradinukai nuoširdžiai sveikino Lietuvą dainomis ir eilėmis, žadino patriotinius jausmus, vėliau dalyvavo pilietinėje akcijoje „Gyvasis tautos žiedas“. 5-8 klasių mokiniai pamokų metu atliko Lietuvos ateities vizijos „Lietuva 2050“ komandos parengtas smagias užduotis. Nukeliavę į ateitį pabandė įsivaizduoti, kaip atrodys Lietuva 2050-aisiais, protmūšyje pasitikrino žinias apie Kovo 11-ąją, pynė trispalves apyrankes.

Vyresnieji mokiniai dalyvavo projekte „Lietuvos valstybės keliu“. Prieššventinę savaitę kiekviena klasė išreiškė pagarbą savo šalies garbingai praeičiai: ieškojo informacijos apie pasirinktą Lietuvos valstybės šimtmetį (nuo XIII a. iki XXI a.), bendradarbiavo ir sukūrė individualius bei informatyvius plakatus, kurie papuošė mokyklos fojė. Jaukumo šventei suteikė ir mokinių darbeliais papuoštos klasių durys, sienos.
Šios dienos veiklas vainikavo tradicinis progimnazijos bendruomenės bėgimas, prie kurio prisijungė ir mokiniai bei mokytoja iš Ukrainos. Nepabūgę pūgos vaikai, jų tėveliai, mokyklos darbuotojai leidosi Šv. Angelų bažnyčios link. Aplankę buvusio Dainavos progimnazijos mokinio Artūro Sakalausko – kovotojo už laisvę – kapus, grįžo į mokyklą. Čia jų laukė šilta arbata, medaliai.
Prasmingų darbų sūkury supratome, kaip gera gyventi laisvoje tėvynėje ir koks saldus vienybės jausmas. Dėkojame visai mokyklos bendruomenei, aktyviai įsitraukusiai į įvairias veiklas, ugdančias pilietiškumo jausmą.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Rasa Žukauskienė