Tarptautinio Erasmus+ projekto B.R.I.D.G.E. bendradarbiaujančių šalių partnerių susitikimas Italijoje

2023 m. sausio 16–18 dienomis Alytaus Dainavos progimnazijos direktorė Edita Matulevičienė ir projektų vadovė Eglė Lynykienė vyko į Erasmus+ projekto B.R.I.D.G.E. (Boosting tRansition from primary to secondary Innovation by DevelopinG new Educational Methods and tools) bendradarbiaujančių šalių (Portugalijos, Jungtinės Karalystės, Italijos, Turkijos) partnerių susitikimą. Tai penktasis valdymo grupės susitikimas, kuriame buvo aptarti jau nuveikti ir artėjantys darbai.

Pagrindinis projekto B.R.I.D.G.E. uždavinys – padėti mokiniams sklandžiai pereiti iš pradinės pakopos į pagrindinę, stiprinti mokytojų kompetencijas ir suteikti tėvams įsitraukimo galimybes bei pagalbos įrankių.
Ypač daug dėmesio projekte skiriama praktinei STEAM veiklai. Dažnai mokiniai su cheminiais, biologiniais, fizikiniais tyrimais, inžineriniais sprendimais susiduria vyresnėse klasėse. Projekte B.R.I.D.G.E. STEAM mokslinė veikla akcentuojama jau nuo priešmokyklinio amžiaus. Šio partnerių susitikimo metu vyko pasiruošimas ypatingai svarbiam artėjančiam mokytojų ir tėvų organizacijų susitikimui gegužės mėnesį. Jo metu labai svarbiu akcentu turės tapti diskusija su tėvais, kaip jie gali savo vaikams padėti aktyviau įsitraukti į mokymąsi, kaip motyvuoti siekti geresnių rezultatų. Prie diskusijų stalo susitiks tėvai, mokytojai, o praktines veiklas organizuos VšĮ „Psichologinių idėjų namai“.
Vizito metu be projekto veiklų ataskaitos, pasidalinome ir mokykloje vykdomų praktinių tiriamųjų darbų patirtimi. Kai kuriose partnerių mokyklose – tai neįprasta veikla, tačiau pripažino, kad tai ypatingai svarbus akcentas padedant mokiniams moksliškai mąstyti, reikšti mintis, kelti hipotezes ir ieškoti įvairių sprendimo būdų. Šią patirtį ketiname perduoti ir kito vizito metu susirinkusiems įvairių šalių mokytojams ir tėvams.
Dalyvavimas B.R.I.D.G.E. projekte Alytaus Dainavos progimnazijai – įdomi patirtis, leidžianti dar aktyviau gilintis į STEAM veiklas ir suteikianti galimybes tarptautiniam bendradarbiavimui ne tik mokytojams, bet ir mokiniams bei tėveliams. Tikras mokslas visada yra pasaulinis: jis neturi sienų, todėl tarptautinis bendradarbiavimas yra būtina kokybiško mokslinio darbo ir tobulėjimo sąlyga.

Projektų vadovė Eglė Lynykienė