Užgavėnių šventė

Atėjus paskutiniam žiemos mėnesiui vis nekantriau laukiame pavasario. Vasario 21 dieną visi progimnazijos mokiniai ir mokytojai nekantriai skubėjo į mokyklos vidinį kiemelį švęsti Užgavėnių šventės. Sugužėjo įvairiausi persirengėliai: ožiai, gervės, žirgai, daktarai, čigonai ir velniukai. Visi jie susirinko išvaryti žiemos, pažadinti sušalusią žemę. Šventėje persirengėliai šoko Užgavėnių ratelius, dainavo dainas, linksminosi ir triukšmavo. O kokia gi šventė be Kanapinio ir Lašininio dvikovos! Pasipykę, pasiginčinę savo jėgas abu išbandė virvės traukimo rungtyje, kurioje kovą laimėjo pavasario būtybė – Kanapinis.

Šventės kulminacija buvo Morės deginimas, o kartu su ja ir negerų poelgių, pykčio, pavydo, patyčių, visa, kas bloga, sudeginimas. Kad greičiau pasibaigtų žiema, persirengėliai šūksniais „žiema žiema, bėk iš kiemo“ varė ją lauk. Morės mirtis – dar vienas pranašas apie artėjančią žiemos pabaigą. Po visų linksmybių mokyklos direktorė šventės dalyvius pakvietė pasivaišinti gardžiais Užgavėnių blynais ir šilta arbata.

Etnokultūros būrelio mokytoja Gitana Baranauskienė