10-asis Solidarumo bėgimas

Rugsėjo 19, 21 dienomis Alytaus Dainavos progimnazijos bendruomenė dalyvavo dešimtąjame Solidarumo bėgime, organizuojamame fizinio ugdymo mokytojų Nerijaus Bartkevičiaus ir Oksanos Paplauskienės. Šie metai jubiliejiniai, tad ir šventę organizavome jausmingiau, kad vis pajustume, kaip yra gera ir lengva padėti.
Įveikę simbolinę „Solidarumo mylią“, ėmėmės sunkesnių uždavinių, norėdami suburti visus kartu ir pajusti norą padėti draugui. Žaisdami judrųjį žaidimą, pabuvome įvairiuose ampluą (skriaudėjo ir gynėjų, gelbėtojų). Padėję klasės draugui pasidžiaugėme. Paskutinis iššūkis buvo pernešti negalintį vaikščioti ligonį, taip ištiesėme pagalbos ranką ne tik negalinčiam judėti draugui, bet ir negalinčiam pakelti ir norinčiam padėti. Juk mes visi esam kartu, tad ir darbus nuveikti lengviau drauge.

Solidarumo bėgimas – tai ne tik fizinio aktyvumo šventė, tai iniciatyva, kuria siekiama ugdyti bendrystę, skatinti empatiją ir palaikymą vieni kitiems. Siekiama, kad visi Solidarumo bėgimo dalyviai suprastų šio renginio prasmę ir kuriamą vertę, žinotų, kodėl svarbu ištiesti pagalbos ranką susiduriančiam su sunkumais.

Fizinio ugdymo mokytoja Oksana Paplauskienė