Išvyka į Kurnėnų Lauryno Radziukyno mokyklą

Birželio 15 d. 5b klasės mokiniai vyko į Kurnėnų Lauryno Radziukyno mokyklą. Mokiniai galima sakyti atrado „amerikonišką“ mokyklą. Kai praveri ypatingos Kurnėnų istorijos duris, prisilieti prie išsaugotos autentikos, atplukdytos iš Amerikos prieš 85-erius metus. Penktokai sužinojo, kad Laurynas Radziukynas mokyklos komplekso statybai ir medžiagoms paaukojo kosminę sumą – 160 tūkst. litų. Beveik visos statybos medžiagos atkeliavo iš JAV. Vandenyną perplaukė mediena, radiatoriai, durys, suolai, ir dar daug kas kito, tačiau sunkios plytos ir čerpės stogui buvo pirktos Marijampolėje. Amerikietiškų daiktų kelionė buvo ilga ir sunki. Laivais per Atlantą ir Baltijos jūrą iki Klaipėdos, traukiniu iki Alytaus ir arkliukų pagalba dar bent 10 kilometrų iki Kurnėnų. Ir štai 1936 metais baigta statyti mokykla tuomet buvo viena moderniausių Lietuvoje. Pradžioje mokykloje mokėsi 51 mokinys, dirbo du mokytojai ir direktorius. Mokiniai ateidavo ar atvažiuodavo į mokyklą, o mokytojai ir direktorius gyveno mokykloje.

5b klasės mokiniai aplankė visas mokyklos patalpas. Vėliau autentiškoje klasėje penktokai dalyvavo dailyraščio rašymo žąsies plunksna edukacinėje veikloje, susipažino su mokytojo ir gido profesijomis, lankėsi rūsyje įkurtoje kavinėje ir vaišinosi ledais.

Mokytojos Virginija Vaikšnorienė ir Jūratė Žukauskienė