Dėkoju Lietuvai...

Vasario 16-oji – ypatinga diena, kai visi kartu daugiau nei 100 metų švenčiame Lietuvą. Ši diena netradiciškai paminėta ir mūsų mokykloje.
Vasario 15 dieną 5-8 klasių mokiniai įvairiomis veiklomis paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Pirmą pamoką žiūrėjo įdomų filmą apie Lietuvos nepriklausomybės aktą, valstybės atkūrimą ir signatarus („Įprasmink veiksmais su su „Amber Grid“). Antrą pamoką pasitikrino savo žinias – žaidė mokinių tarybos sukurtą „Kahoot“. Trečią pamoką pynė trispalves apyrankes, kuriomis pasipuošė koncerto metu. Kitose pamokose taip pat integravo Lietuvos istoriją.

Po pamokų aktų salėje vyko iškilmingas renginys „Dėkoju Lietuvai“. Renginio pradžioje nuskambėjo Lietuvos himnas. Istorijos mokytojas Darius Navalinskas priminė, koks sunkus buvo kelias iki Laisvės. Mokyklos direktorė Edita Matulevičienė pasveikino su ypatinga švente. Vėliau vyko mokinių pasirodymai: kolektyvo „Dainavėlė“ šokėjai nustebino šokiais „Mano saulė“, „Raudoni vakarai“, mokinių ansamblis atliko dainą „Lietuva“, 5a klasės mokinė Aurėja Bartkevičiūtė pagrojo pianinu „Vai toli, toli“, 6a klasės mokinys Almenas Monkelis padeklamavo eilėraštį „Garbinga Lietuva nuo amžių“ ir lietuvių liaudies daina „Jau brolelis in vainelį rengias“ užbūrė publiką, šaunieji akordeonistai iš Senamiesčio pradinės mokyklos Elijus Stasiukynas su Marijumi Goceikiu pagrojo „Zanemunščikų polką“. Šventės pabaigoje visa salė padainavo dainą „Mano Lietuva“. Buvo gera pajusti bendrumą ir lietuvišką dvasią.
Šioje šventėje pajautėme Lietuvą, iš praeities srūvančią stiprybę ir pilietinę dorybę. Nuoširdžiai dėkojame visiems, prisidėjusiems prie šventinės nuotaikos kūrimo.

Jaunoji žurnalistė Urtė Petraškaitė