Europos autorių diena

Šiandien Alytaus Dainavos progimnazijoje buvo minima Europos autorių diena.
Europos autorių diena – tai Europos Komisijos iniciatyva, kuria siekiama, kad jaunoji karta vėl pradėtų skaityti knygas ir susipažintų su Europos literatūros įvairove.
Šia kasmetine švente ne tik padedama jaunimui atkurti ryšį su knyga, bet ir siekiama parodyti, kaip literatūra gali tapti asmens galių stiprinimo priemone. Ši diena taip pat yra proga pabrėžti visų atskirose ES šalyse jau vykdomų skaitymo skatinimo programų ir iniciatyvų svarbą.

Mūsų mokykloje šiandien apsilankė rašytoja Kotryna Zylė, iliustruotoja Inga Dagilė ir leidykla „Nieko rimto“. Mokiniai klausėsi garsinių skaitymų iš knygų „Geriausia diena“, „Siela sumuštinių dėžutėje“, „Sukeistas“, „Akmenėlis“. Susipažino su audioknygos formatu. Dalyvavo kūrybinėse „daugiabučio“ dirbtuvėse. Šurmuliavo jauki knygų mugė. Vaikai turėjo progą ne tik paklausyti skaitomų knygų ištraukų, bet ir patirti knygos kūrimo užkulisius. Labai dėkojame autoriams už patirtis ir padovanotas knygas mokyklos bibliotekai.

Projektų vadovė Eglė Lynykienė