Inkilų kėlimo akcija „Padovanokime namus sparnuočiams“

Padvelkus gaiviam pavasario vėjui kovo 28 d. Alytaus Dainavos progimnazija pakvietė Alytaus miesto mokyklų ir darželių vaikus į tradicinę inkilų kėlimo akciją „Padovanokime namus sparnuočiams“, kuri vyko Jaunimo parke. Šiais metais vaikai buvo ypač aktyvūs ir dosnūs – padovanojo daugiau nei 60 inkilų. Namus sparnuočiams darė labai kruopščiai: skaičiavo, matavo, pjaustė, kalė, puošė. Žinoma, padėjo tėveliai, seneliai, mokytojai.

Į šventę atvyko daug garbingų svečių: Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis, vicemerės Jurgita Šukevičienė ir Lina Gaidžiūnaitė, Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Rakaitis, Alytaus miesto savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Loreta Šernienė, ornitologas Gediminas Petkus, Prienų regioninio padalinio miškininkai. Džembės būgnų garsais gausiai susirinkusius pasveikino mūsų mokyklos studija „Muzikos labirintai“ (vadovė – Giedrė Petkevičienė). 2b klasės mokiniai Ūla Majauskaitė, Emilis Kašėta ir Liudas Šerelis (mokytoja Dalia Kačanauskienė) deklamavo eilėraščius, o mažosios šokėjos padovanojo žiūrovams šokį „Pavasario šypsenėlės“ (vadovė Justina Vitkauskienė).
Pasibaigus šventinei daliai kartu su ornitologu Gediminu Petkumi, Alytaus miesto savivaldybės vadovais bei miškininkais ėjome kabinti inkilų, kad juose apsigyventų ir mus džiugintų vieversiai, varnėnai, zylės ir kiti giesmininkai.
Mažos rankos tikrai gali daug. Padarius gerą darbą ir vėl norisi džiaugtis, gyventi ir mylėti.

Jaunųjų žurnalistų būrelio nariai