Metodinė diena „Geroji patirtis plečiant mokinių ir mokytojų kompetencijas“

Balandžio 2 d. Alytaus Dainavos progimnazijoje vyko metodinė diena kolega-kolegai „Geroji patirtis plečiant mokinių ir mokytojų kompetencijas“. Metodinės dienos tikslas: stiprinti mokytojų lyderystę, sudaryti sąlygas mokytojams mokytis vieniems iš kitų, taikyti naujus mokymo ir mokymosi pamokose sėkmės metodus bei įrankius, kurie stiprina mokinių motyvaciją, gerina mokinių pasiekimus.

Rusų kalbos vyresnioji mokytoja Nijolė Martušienė perskaitė pranešimą „Mokymą aktyvinantys mokymo metodai“, kuriame pristatė, kokie pokyčiai vyksta šiuolaikinėje mokymosi aplinkoje, kokios priemonės tinkamiausios ir patraukliausios šiuolaikiniam mokiniui, kaip organizuoti mokymo procesą, ugdyti mokinių kompetencijas, kad mokiniai žinias ir gebėjimus įgytų patys, aktyviai veikdami. Dailės mokytojas ekspertas Arūnas Vaitkus pranešime „Fluksus dovana draugui“ supažindino su postmodernistiniu Fluksus meno stiliumį, mokinių darbais, mokytojai turėjo galimybę pagaminti Fluksus dovanėlę kolegai. Pranešimo „Lokomocinių judesių ugdymas judriųjų žaidimų pagalba“ metu fizinio ugdymo mokytojai Oksana Zakarauskaitė-Paplauskienė ir Nerijus Bartkevičius supažindino su lokomocinių žaidimų patrauklumu ir žaismingumu, kad tinkamai parinkti jie gali būti labai efektyvi fizinio ugdymo priemonė vaikams ir vyresnio amžiaus žmonėms. Informacinių technologijų mokytoja metodininkė Virginija Vaikšnorienė, biologijos mokytoja metodininkė Laima Burkova pranešime „Patyriminė STEAM veikla“ pristatė patyriminę STEAM veiklą mokykloje: kaip formuojamas mokinių mokslinis raštingumus ir praktiškai taikomi mokslinio tyrimo metodai. Pranešime buvo pasidalinta patirtimi iš respublikinių STEAM konferencijų, supažindinta su mokinių praktiniais tiriamaisiais darbais, atliktais Alytaus STEAM atviros prieigos centre: per mokslo metus daugiau kaip 20 kartų buvo organizuotos išvykos į Alytaus STEAM atviros prieigos centrą, kuriame mokiniai dirbo keturiose STEAM laboratorijose. Geografijos vyresnioji mokytoja Loreta Žvirblienė pranešime „Darnaus mokymosi tikslai Lietuvoje“ pristatė darnaus vystymosi tikslus (DVT), Lietuvos pasiekimus Darnaus vystymosi programoje, kaip DVT prasmingai integruoti į mokymo(si) procesą, kokias tarpdalykines temas pasirinkti tvaresnės mokyklos link. Pranešime „Metodinė priemonė „Gyvojo paveldo ratas“ etikos vyresnioji mokytoja Eglė Lynykienė praktiškai supažindino mokytojus su mokymo priemone „Gyvasis paveldo ratas“, grįsta nematerialaus kultūros paveldo, darnaus vystymosi principais. Naudodamiesi šia priemone, mokiniai gali aktyviai diskutuoti paveldo tema, nurodyta UNESCO. Progimnazija yra ASPnet mokyklų narė ir turi mokymo priemonę „Gyvojo paveldo ratas“. Anglų kalbos mokytoja metodininkė Jūratė Vaikšnorienė mokyklos mokytojams pristatė progimnazijos veiklos kokybės įvertinimą.
Dalintis su kolegomis metodine ir praktine darbo patirtimi yra vienas veiksmingiausių būdų gilintis į ugdymo turinio atnaujinimą, plėsti asmenines, profesines ir dalykines kompetencijas, gerinti mokinių pažangą ir pasiekimus.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Virginija Kerevičienė