Išvyka į Energetikos ir technikos muziejų

Gegužės 19 d. 7a klasės 22 mokiniai, mokytojos Alina Kunigiškienė ir Virginija Vaikšnorienė apsilankė Energetikos ir technikos muziejuje Vilniuje. Sužinome, kad muziejus įsikūręs pirmosios Vilniaus elektrinės (1903-1908 m.) gamybinėse patalpose ir yra didžiausias technikos muziejus Lietuvoje, kur po vienu stogu telpa unikalus industrinis paveldas, interaktyvus mokslo pažinimas ir kultūros renginiai.

Didelį įspūdį paliko Virsmo salė, sukurta domėtis mokslu, technologijomis ir pristatyti tiksliuosius mokslus suprantamu bei įtraukiančiu būdu. 1000 kv. m. ekspozicijoje – daugiau nei dvi dešimtys interaktyvių eksponatų. Jos centre, Faradėjaus narve, įrengtos dvi didžiausios Tesla ritės Baltijos šalyse, o salės pašonėje atverti istorinio pirmosios viešosios Vilniaus miesto elektrinės kamino pamatai, kurių vieta iki šiol nebuvo tiksliai žinoma.
Dalyvavome edukacinėje programoje: „Rankų darbo elektra“. Muziejaus gidas papasakojo elektros generatoriaus atsiradimo istoriją, pristatė jo savybes bei veikimo principą.

Anglų kalbos mokytoja metodininkė Alina Kunigiškienė, IT mokytoja metodininkė Virginija Vaikšnorienė