Tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris 2023“, skirtas A. Matučio 100-mečiui

Pasaulio lietuvių organizuotame moksleivių kūrybos konkurse „Gimtinės delne“, skirtame Anzelmo Matučio 100-mečiui paminėti, dalyvavo ir mūsų progimnazijos mokiniai: 1a kl. mokinys Domas Rimkus (mokytoja Vilma Gudaitienė) bei 5a kl. mokiniai – Viktorija Brainskaitė, Eva Skripkiūnaitė, Kristijonas Maksvytis ir Almenas Monkelis (mokytoja Rasa Žukauskienė). 5a kl. mokiniai gegužės 23 d. vyko į Tarptautinį poezijos festivalį „Poezijos pavasaris 2023“, kuris vyko A. Matučio tėviškėje Zomčinėje. Džiaugiamės įspūdingais laimėjimais: V-IX kl. grupėje I-ąja laureate tapo 5a kl. mokinė Viktorija Brainskaitė (eilėraštis „Graži ta mūsų Lietuva“), o Almeno Monkelio sukurtas eilėraštis „Raktas į vaiko širdį“ pripažintas konkurso geriausiu. Almenas tapo laureatų laureatu. Visų mokinių eilėraščiai puikuojasi „Pasaulio lietuvių centro“ išleistoje knygutėje „Gimtinės delne“. Šventės geradariai (Europos Parlamento narys Bronis Ropė, LR Seimo narė Agnė Širinskienė ir kt.) laureatams skyrė prizus ir dovanas, o lauke susirinkusiųjų laukė gausiai nukrautas lietuviškų vaišių stalas. Dėkojame mokiniams ir penktoko Almeno tėveliams už gražų bendradarbiavimą ir suteiktą džiaugsmą vaikams – pabuvimą poeto gimtinėje. Gėris, iš tiesų, gimdo gėrį.

Lietuvių kalbos mokytoja Rasa Žukauskienė