Prisijungėme prie akcijos „Žalia šviesa gyvenimui“.

Spalio 10-ąją dieną – tarptautinę psichikos sveikatos dieną – Dainavos progimnazija prisijungė prie Jaunimo linijos inicijuotos akcijos „Žalia šviesa gyvenimui“.
Didžioji dauguma jaunų žmonių vis dar patiria emocinius sunkumus. Lietuva pirmauja pagal jaunų žmonių savižudybių skaičių pasaulyje, apie 80 proc. Lietuvos studentų nuolat jaučia nerimą, o 1/3 visų mokinių yra patyrę patyčias.
Psichikos sveikatos sutrikimai yra stigmatizuojami ir emocinio raštingumo vis dar trūksta. Tačiau visi kartu galime tai pakeisti: nuolat kalbėdami ir primindami sau bei kitiems, kad psichinė ir emocinė sveikata yra svarbi.

Žalia šviesa, nes žalia yra gyvybės ir vilties spalva, ji reiškia gyvenimą ir norą gyventi bei norą rūpintis savimi ir artimaisiais!
Gyvenimas, nes „Jaunimo linija“ kviečia rinktis pilnavertį gyvenimą, kuriame subalansuota psichinė ir fizinė sveikata, tvariai sugyvena darbas ir laisvalaikis, telpa visi jausmai ir visada yra vietos savistabai.
Šią dieną daugelis progimnazijos bendruomenės narių pasirinko žalią aprangą arba pasipuošė žalios spalvos aksesuarais. Mokytojų kambaryje laukė žalioji arbata. Su mokiniais visą spalio mėnesį aptariama emocinės sveikatos reikšmė ir rūpinimosi ja svarba, nagrinėjami aktyvaus klausymo įgūdžiai.

Psichologė Jurgita Čečėtienė