Alytaus Dainavos progimnazijos mokinės Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse

Balandžio 6-7 dienomis įvyko Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinis etapas. Į jį buvo atrinkti 23 patys geriausi Lietuvos jaunųjų mokslininkų darbai, kurie ir varžėsi baigiamajame etape. Alytaus Dainavos progimnaziją atstovavo Rūta Jonė Lynykaitė ir Agota Biekšaitė.
Mokinių mokslinius darbus vertino autoritetingai komisija: prof. (HP) dr. Vladas Vansevičius, Vilniaus universiteto profesorius; habil. dr. Vincas Būda, Gamtos tyrimų centro Cheminės ekologijos ir elgsenos laboratorijos vyriausiasis mokslo darbuotojas; dr. Vida Časaitė, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biochemijos instituto vyresnioji mokslo darbuotoja; dr. Linas Ložys, Gamtos tyrimų centro Žuvų ekologijos laboratorijos vadovas; dr. Jonita Stankevičiūtė, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biochemijos instituto vyresnioji mokslo darbuotoja; dr. Rima Stonkutė, Fizinių ir technologijos mokslų centro Fundamentinių tyrimų skyriaus vyresnioji mokslo darbuotoja. Buvo vertinama ne tik darbo kokybė, bet ir originalumas, mokinių paruošti pristatymo stendai, vieša kalba. Labai džiaugiamės, kad Rūta Jonė Lynykaitė ir Agota Biekšaitė su savo moksliniu darbu "Maisto švaistymas ir maisto produktų išsaugojimas panaudojant augalus ir vaškines drobeles (fitoncidų ir vaško poveikis pelėsiniams grybams)“ užėmė trečiąją vietą. Taip pat buvo įvertintos ir Lietuvos Respublikos valstybinio patentų biuro - už darbo originalumą ir produkto (vaško drobelių) sukūrimą skirta trečioji vieta. Mokines konkursui rengė biologijos mokytoja metodininkė Laima Zita Burkova ir technologijų mokytoja metodininkė Danguolė Stagniūnienė. Po ilgos darbų gynimo dienos laukė susitikimas su „Vilnius-Lithuania iGEM“ komanda. Pažintis su Vilniaus universiteto studentų mokslininkų komanda ir bendri komandos formavimo žaidimai leido artimiau susipažinti vieniems su kitais ir jausti, kad po mokyklos svarbūs darbai skinasi kelią į pasaulinio lygio konkursuose. Mokiniai taip pat dalyvavo Saugesnio interneto centro Lietuvoje kūrybinėse dirbtuvėlėse.

Mokykloje atliekami tiriamieji darbai tapo puikiu tramplinu į nacionalinius konkursus. Atvėrė galimybes susipažinti su kitais Lietuvos jaunaisiais mokslininkais, išgirsti griežtą vertinimo komisijos balsą ir suprasti mokslo svarbą ir galią bet kurioje žmogaus veiklos srityje. Tai ne tik į(si)vertinimas, bet ir motyvacija pajungti mokslą geresnio pasaulio kūrimui.
Plačiau: Jaunoji Lietuvos mokslininkė tyrinėjo Marsą, aiškinosi, kaip jį padaryti tinkamą žmonėms: ir pati ten persikraustysiu - LRT

Alytaus Dainavos progimnazijos projektų vadovė Eglė Lynykienė