STEAM užsiėmimai fizikos ir inžinerijos laboratorijoje

Balandžio 24 d. 7c kl. mokiniai ir dvi 7b kl. mokinės kartu su biologijos mokytoja metodininke Laima Zita Burkova ir IT mokytoja metodininke Virginija Vaikšnoriene vyko į Alytaus STEAM atviros prieigos centrą, į fizikos ir inžinerijos laboratoriją. Septintokai atliko STEAM praktinius užsiėmimus tema: „Labirintu per veidrodžių karalystę“. Alytaus kolegijos lektorė, Alytaus STEAM atviros prieigos metodininkė Birutė Rakauskienė supažindino su šviesos atspindžio dėsniais, paaiškino darbo eigą ir pristatė praktinės-eksperimentinės veiklos uždavinius:

1. Aptarti ir eksperimentu patikrinti šviesos atspindžio dėsnius.
2. Suprasti, kaip susidaro menamas, atvirkščias ir natūralaus dydžio atvaizdas veidrodyje.
3. Suprojektuoti ir sukonstruoti šviesos labirintą iš pateiktų priemonių, pristatyti labirinto konstrukciją, pagrindžiant labirinto konstrukcijos sprendimą fizikos žiniomis.
4. Atlikti apibendrinamąsias užduotis.
Mokiniai praktiškai išbandė veidrodžių galimybes, kūrybiškai sukonstravo labirintus ir eksperimentuodami pasiekė tikslą – ugdyti supratimą apie šviesos tiesiaeigį sklidimą, šviesos atspindžio dėsnius ir gebėjimą juos praktiškai taikyti.

Virginija Vaikšnorienė