Tarptautinio Erasmus+ projekto B.R.I.D.G.E. bendradarbiaujančių šalių partnerių susitikimas Alytuje

2022 m. rugsėjo 26–27 dienomis Alytaus Dainavos progimnazijoje apsilankė Erasmus+ projekto B.R.I.D.G.E. (Boosting tRansition from primary to secondary Innovation by DevelopinG new Educational Methods and tools) bendradarbiaujančių šalių (Portugalijos, Jungtinės Karalystės, Italijos, Turkijos) partneriai. Tai ketvirtasis valdymo grupės susitikimas, kuriame buvo aptarti jau nuveikti ir artėjantys darbai.
Pagrindinis projekto B.R.I.D.G.E. uždavinys – padėti mokiniams sklandžiai pereiti iš pradinės pakopos į pagrindinę, stiprinti mokytojų kompetencijas ir suteikti tėvams įsitraukimo galimybes bei pagalbos įrankių.

Ypač daug dėmesio projekte skiriama praktinei STEAM veiklai. Dažnai mokiniai su cheminiais, biologiniais, fizikiniais tyrimais, inžineriniais sprendimais susiduria vyresnėse klasėse. Projekte B.R.I.D.G.E. STEAM mokslinė veikla akcentuojama jau nuo priešmokyklinio amžiaus. Šio partnerių susitikimo metu projekto dalyviai aplankė mokyklos laboratoriją, dalyvavo biologijos mokytojos Laimos Burkovos vedamoje praktinėje pamokoje. Edukaciją sensoriniame kambaryje vedė mokyklos direktorė Edita Matulevičienė. Dar viena, didelio susidomėjimo sulaukusia stotele, tapo Pasaulio gėlynas ir mokyklos pradinukų daržas. Visi partneriai akcentavo, kad deja, jie tokio dydžio „gyvųjų laboratorijų“ neturi, todėl visi žalieji kampeliai tapo ypatingu gerosios praktikos pavyzdžiu ir idėja plėtoti tai savo mokyklose.
Dar vienas svarbus susitikimo klausimas – pasiruošimas mokinių išvykai į Didžiąją Britaniją. Visą savaitę truksiančio vizito metu vaikai turės galimybę susipažinti su bendraamžiais iš visų partnerių šalių, pristatys savo šalį ir mokyklą, kartu vykdys mokslines tiriamąsias veiklas, išbandys naujai sukurtą B.R.I.D.G.E. mobiliąją programėlę bei keliaus po šalį. Taip pat dirbs su psichologais, kur svarbiausiu paieškų ir diskusijų objektu taps klausimas, kaip tėveliai gali padėti vaikams pereinamuoju laikotarpiu.
Dalyvavimas B.R.I.D.G.E. projekte Alytaus Dainavos progimnazijai – įdomi patirtis, leidžianti dar aktyviau gilintis į STEAM veiklas ir suteikianti galimybes tarptautiniam bendradarbiavimui ne tik mokytojams, bet ir mokiniams bei tėveliams. Tikras mokslas visada yra pasaulinis: jis neturi sienų, todėl tarptautinis bendradarbiavimas yra būtina kokybiško mokslinio darbo ir tobulėjimo sąlyga.

Projektų vadovė Eglė Lynykienė