Tiriamieji darbai Alytaus STEAM atviros prieigos centre

Kovo 24 d. 7a kl. mokiniai kartu su mokytojomis Alina Kunigiškiene ir Virginija Vaikšnoriene vyko į Alytaus STEAM atviros prieigos centrą ir atliko net du tiriamuosius darbus: „Glitimas – kepinių draugas ar priešas“ ir „Kristalų pasaulis“.
Darbas vyko dviejose grupėse. Maisto technologijų, kulinarinio ir sveikatinimo laboratorijoje abiejų grupių mokiniai skirtingu laiku susipažino su glitimu. Laboratorijos metodininkė papasakojo apie glitimą įvairių rūšių miltuose. Mokiniai žiūrėjo trumpą filmuką. Po to, jie atliko praktinę veiklą nustatydami glitimo kiekį bei kokybę kvietiniuose ir kokoso miltuose. Septintokai nagrinėjo miltų kokybę pagal įvairius rodiklius ir kepė gaminius iš įvairių mišinių.

Biologijos ir chemijos laboratorijoje mokiniai susipažino su kristalų mikropasauliu, stebėjo keturių valgomosios druskos rūšių kristalų formą ir vaizdą (drūzas, rafides, prizmes, rombus ar poliedrus, snaiges) pro mikroskopą. Taip pat jie stebėjo ir augalų (sukulentų, kaktusų, alijošių) preparatų vaizdus bei juos fotografavo.br Visi buvo užsiėmę, susidomėję ir džiaugėsi gautais rezultatais.

Anglų kalbos mokytoja metodininkė Alina Kunigiškienė

IT mokytoja metodininkė Virginija Vaikšnorienė