STEAM biologijos ir chemijos laboratorijoje

Kovo 1 d. 8a ir 8b klasės mokiniai su biologijos ir chemijos mokytoja Laima Zita Burkova ir informacinių technologijų mokytoja Virginija Vaikšnoriene vyko į Alytaus STEAM atviros prieigos centrą – Alytaus kolegijos padalinį. Aštuntokai biologijos ir chemijos laboratorijoje atliko praktinį tiriamąjį darbą „Dirbtinis inkstas“. Mokiniai iš gautų priemonių ir medžiagų savarankiškai sukonstravo dializės maišelį eksperimentui, kokybiniais testais nustatė nevienodą dializės membranos laidumą skirtingoms medžiagoms ir susiejo šią jos savybę su pritaikymu dirbtinio insko aparate. Taigi, aštuntokai išsiaiškino dirbtinio inksto aparato veikimo principą ir atsakė į klausimą: „Kaip panaudojant pusiau laidžią membraną, galima išvalyti kraują?“.

Analizuodami gyvuose organizmuose vykstančius biologinius ir cheminius procesus ir atlikdami darbą, mokiniai praplėtė fundamentines dalykų žinias bei patobulino bendrąsias ir dalykines kompetencijas.

IT mokytoja Virginija Vaikšnorienė