Tarptautinė Tolerancijos diena

Alytaus Dainavos progimnazijoje paminėta tarptautinė Tolerancijos diena. Visą savaitę mokykloje vyko įvairios šiai temai skirtos lietuvių kalbos, istorijos, dorinio ugdymo, dailės, choreografijos ir kitos pamokos. Istorijos mokytojas D. Navalinskas nagrinėjo netolerancijos pavyzdžius ir jų pasekmes įvairiais laikotarpiais, aptarė pavyzdžius iš totalitarinių valstybių istorijos, kuomet daugeliu atvejų žmonės nebuvo saugūs savo namuose. Dorinio ugdymo pamokose etikos mokytoja E. Lynykienė kalbėjo apie tolerancijos svarbą ir jos raišką šiomis dienomis. Mokytoja kvietė mokinius pažvelgti į savo artimiausią aplinką, ten, kur gyvena. Diskutavo, ar mokiniai pastebi, atkreipia dėmesį į žmonių tarpusavio santykius, tolerancijos/netolerancijos atvejus. Lietuvių kalbos mokytojos Z. Bražinskienė, V. Juronienė ir R. Žukauskienė savo pamokose skaitė literatūrinius kūrinius, kuriuose paliečiamos žmogaus teisių temos. O choreografijos mokytoja J. Vitkauskienė su pradinukais dalyvavo tarptautinėje iniciatyvoje „Matau tave“ ir šoko šokį „Vienintelis toks“.

2022 metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos namas. Šių metų Tolerancijos dienos ženklas namas – skirtas aptarti tai, jog žmonės gyvena visuomenėje, kaip daugiabutyje name, kuriame kaimynai skirtingi, bet tai netrukdo žmonėms bendrauti, gyventi kaimynystėje. Dailės mokytojas A. Vaitkus su mokiniais parengė instaliaciją „Tolerancijos daugiabučių kvartalas“, o pailgintos dienos 1–4 klasių grupių mokiniai kūrė visą Tolerancijos gatvę.
Tolerancija – svarbus iššūkis šiandieniniame pasaulyje, tačiau šis iššūkis vertas šiuolaikinio, mąstančio žmogaus.

Dorinio ugdymo (etikos) mokytoja Eglė Lynykienė