UNESCO ASPnet moksleivių pilietinė akcija prieš miškų kirtimą

Paskutinę rudens dieną Dainavos progimnazijos mokiniai dalyvavo UNESCO ASPnet moksleivių pilietinėje akcijoje dėl miškų išsaugojimo. Akcija moksleiviai siekė atkreipti dėmesį į miškų kirtimo problemą Lietuvoje.
Šių metų sanitariniai kirtimai paveikė saugomus miškus, EB svarbos buveines ir Natura 2000 teritorijas, sukeliant nerimą dėl aplinkos apsaugos. Lietuva, užima antrą vietą tiekiant medieną IKEA tinklui pasaulyje, o tai kelia klausimą dėl tvarumo ir atsakingo miškų naudojimo.
Moksleiviai pasisakydami prieš plynuosius kirtimus organizavo viešą protesto akciją. Svarbiausias reikalavimas – nedelsiant sustabdyti plynuosius kirtimus saugomuose miškuose.

Ši akcija susijusi su žmogaus teisėmis, pabrėžiant, kad kiekvienas žmogus turi teisę dalyvauti valdant savo šalį, o valstybė turi rūpintis natūralia gamtine aplinka. Moksleiviai išreiškia savo balsą, siekdami apginti Lietuvos miškus kaip bendrą paveldą.
Kviečiame visus moksleivius prisijungti prie šios svarbios akcijos ir parodyti, kad jaunimas gali turėti įtaką aplinkos apsaugai!

Projektų vadovė Eglė Lynykienė